Cīniņš par Brexit ratifikāciju britu parlamentā solās būt «uz naža asmens»

Britu parlamentā šonedēļ gaidāma sīva cīņa par jaunāko valsts izstāšanās vienošanos: premjers Boriss Džonsons (Boris Johnson) uzstāj uz tās strauju pieņemšanu bez grozījumiem, kamēr opozīcijas leiboristi centīsies panākt tās noradīšanu vai grozīšanu.

vēsta britu ziņu portāls The Guardian, pēc tam, kad aizvadītajā nedēļas nogalē parlaments atlicis lemšanu par izstāšanās nolīguma jauno versiju un Džonsons (Konservatīvā partija) lūdzis Eiropas Savienībai (ES) pārcelt izstāšanās laiku, britu valdība šonedēļ koncentrēsies uz to, lai parlamenta vairākums virknē balsojumu ratificētu jauno nolīgumu.

Premjerministrs jau pirmdien, 21.oktobrī, centīsies panākt, lai notiktu skaidrs balsojums par vai pret jauno nolīgumu.

Lasiet arī: Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Vienlīdz apņēmības pilna ir arī opozīcija, taču ar pretējiem mērķiem. Britu parlamenta lielākā opozīcijas partija, leiboristi, paziņojuši, ka «smagi strādās», lai panāktu, ka Džonsona valdība atsakās no jaunās nolīguma redakcijas vai arī pieņem grozījumus tajā. Viens grozījumu mērķis būtu panākt ilgāku pārejas posmu starp izstāšanās sākumu un valsts pilnīgu atdalīšanos no ES.

Lai to panāktu, leiboristi pauduši gatavību gan meklēt domubiedrus arī valdošajā Konservatīvajā partijā, gan lūkot pēc sadarbības ar valdību atbalstošo Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partiju.

Pagaidām gan Brexit situācija nav izkustējusies no vietas un ES skatījumā kā Lielbritānijas izstāšanās datums joprojām spēkā ir 31.oktobris.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas