Cinovska: kino veidošana Latvijā ir novārtā atstāts bizness

Nacionālajam kino centram šogad piešķirts teju uz pusi mazāks finansējums, nekā pērn. Ja pagājušajā gadā tie bija 1, 45 milj.ls, tad šogad – 740 312 Ls.

Papildus tam, ir būtiski palielināta autoratlīdzības likme iedzīvotāju ienākumu nodoklim – no 15% uz 26%, kā arī ir neizdevīgi nodokļu atvieglojumi uzņēmējiem, kuri būtu gatavi daļu peļņas ziedot kino industrijai, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ja uzņēmums ziedo filmas veidošanai, viņu nodokļu atvieglojumi ir tik niecīgi, ka tas nekādā veidā nestimulē atbalstīt kultūru, uzskata producente Žaklīna Cinovska. Turklāt kino veidotājam – ziedojuma saņēmējam vēl ir jāsamaksā valstij nodoklis no saņemtā ziedojuma. Ja šāda ziedojuma veidā tiek saņemti, piemēram, 1000 Ls, tad nodokļos no tiem ir jāsamaksā 470 Ls, kas ir gandrīz puse no saņemtā ziedojuma.

Ž. Cinovska norāda, ka ne mazāk svarīgs jautājums ir arī valsts likumdošanas līmenī nenoteiktās attiecības starp kino veidotājiem Latvijā un kinoteātriem. Proti, neatkarīgi no izrādāmās filmas izcelsmes valsts, kinoteātri sev patur 50% no visiem izrādīšanas ienākumiem, kas ir nesamērīgi augsts procents.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas