Citadeles zaudējumi šogad- 1,8 miljoni latu

Bankas Citadele šī gada pirmā ceturkšņa darbības rezultāti atbilst bankas restrukturizācijas plānam un ir labāki nekā bija plānots – neto zaudējumi pēc nodokļu nomaksas bankai bija 1,8 miljoni latu, bet grupai – 1,4 miljoni latu.

Ceturksni banka Citadele un tās grupa noslēgusi ar peļņu pirms uzkrājumiem nedrošiem parādiem un nodokļiem 0,6 miljonu latu apjomā. Neto zaudējumi pēc nodokļu nomaksas bankai bija 1,8 miljoni latu, bet grupai – 1,4 miljoni latu, kas ir labāki rezultāti nekā iepriekš bija plānots, informē banka.

Šobrīd ekonomika Baltijā ir sākusi aktivizēties, taču daudz lēnāk nekā iepriekš plānots. Neraugoties uz to, Citadeles rezultāti arvien uzlabojas, šī gada pirmo trīs mēnešu laikā esam turpinājuši stabilu biznesa attīstību un strādājuši pie jaunu, tirgū unikālu produktu izstrādes. 2010.gadu esam pabeiguši atbilstoši plānam un 2011.gada 1.ceturksni – pat labāk par plānoto. 2011.gadu plānojam noslēgt ar peļņu, atzīst bankas valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons.

Viņš norāda, ka līdzīgi kā 2010.gadā, arī 2011.gada 1.ceturksnī viens no galvenajiem Citadeles uzdevumiem bija pēc iespējas ātrāk atmaksāt valstij tās ieguldīto finansējumu bankas darbībā.

Atšķirībā no grupu bankām, kas strādā Latvijā, aiz Citadeles muguras nestāv investors ar dziļām kabatām, tāpēc par refinansēšanos rūpējamies paši, uzsver J.Jākobsons.

2011.gada janvārī Citadele pusgadu pirms noteiktā termiņa valstij atmaksāja 32,8 miljonus latu. Procentu maksājumos par saņemto atbalstu Citadele valstij 1.ceturkšņa laikā ir samaksājusi 1,3 miljonus latu.

2011.gada pirmo trīs mēnešu laikā banku Citadele ir izvēlējušies vairāk nekā 5 200 jauni klienti: privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu segmentā Latvijā Citadele ieguvusi vairāk kā 4 200 jaunus klientus, korporatīvo uzņēmumu apkalpošanas sektorā vairāk kā 80 jaunus klientus, Igaunijā – vairāk kā 250 jaunus klientus, bet privātā kapitāla pārvaldīšanas sektorā – vairāk nekā 600 jaunus klientus.

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību, 2011.gada 1.ceturksnī Citadele ir īstenojusi aktīvu uzņēmumu kreditēšanu un strādājusi pie jaunu kreditēšanas piedāvājumu izstrādes.

Bankas Citadele kopējie aktīvi 2011.gada 1.ceturksnī bija 1,42 miljardi latu (grupas – 1,58 miljards latu). Bankas kredītu portfelis bija 650,2 miljons latu (grupas – 751,7miljoni latu) un kapitāla un rezervju apjoms bija 82,7 miljoni latu (grupas – 80,7 miljoni latu). Kopējais noguldījumu apjoms bankā Citadele 2011.gada 1.ceturkšņa beigās sasniedza 1,02 miljardu latu (grupas – 1,18 miljardus latu).

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas