Civinity: Jaungada naktī noteikumi par pirotehnikas izmantošanu nav atcelti

Nekustāmo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupa Civinity aicina iedzīvotājus atcerēties, ka Jaungada naktī nav atceltas likuma normas, kas nosaka pirotehnikas lietošanas kārtību, aizliegumus un drošības pasākumus.

«Diemžēl, ikgadu, izvērtējot situāciju, Jaungada naktī daudzīvokļu namu tuvumā un pagalmos, jāsecina, ka vienlaicīgi tiek pārkāpta virkne aizliegumu, kas minēti saistošajos normatīvajos aktos,» uzsver eksperti.

Būtiskākais pārkāpums, uz ko norāda Civinity speciālisti, un kas regulāri tiek pārkāpts gadumijā (un ne tikai) no iedzīvotāju puses, ir uguņošana daudzdzīvokļu namu pagalmos. «Šādā veidā tiesību normas tiek pārkāptas pat vairākkārt, pirmkārt ignorējot aizliegumu pirotehnikas izmantošanai daudzdzīvokļu māju pagalmos, otrkārt lietojot to sveša īpašuma, tas ir automašīnu tuvumā un treškārt apdraudot apkārtējo cilvēku veselību un pat dzīvību.»

Civiniy tāpat norāda uz to, ka pirotehnika bieži izmanto cilvēki alkohola reibumā, kas ir arī būtisks likuma normu pārkāpums.

Tāpat jāatcerās, ka neviens nav atcēlis noteikumus, kas aizliedz izmantot pirotehniku uz daudzīvokļu namu balkoniem un terasēm. Šādi pārkāpumi var kaitēt gan cilvēku dzīvībai un veselībai, kā arī bojāt kopīpašumu. Diemžēl arī šādas situācijas joprojām nav retums, uzsver eksperti.

Saprotot, ka svētku laikā, kā Jaungada naktī, kārtības sargiem ir grūti izkontrolēt, vai uguņošana notiek saskaņā ar normatīvo aktu noteiktām prasībām un visiem drošības noteikumiem, Civinity aicina iedzīvotājus pašiem būt atbildīgiem un pārdomāti izmantot pirotehniku, domājot gan par savu, gan apkārtējo cilvēku un dzīvnieku veselību, labsajūtu un drošību.

«Jaungada nakts Latvijā ir svētku laiks visu tautību un reliģisko piederību cilvēkiem, tāpēc svin ikviens, tomēr tas nav iemesls , lai pievērtu acis un pilnībā ignorētu visus noteikumus, kas regulē pirotehnikas lietošanu. Vērtējot situācijas, kas pēdējos gados notiek pilsētās, daudzdzīvokļu namu tuvumā, jāsaka, ka Jaungada naktī liels skaits cilvēku pārvēršās par ļaunprātīgiem likuma pārkāpējiem, kas nedomājot neko sliktu, rada virkni bīstamu situāciju vietās, kur dzīvo daudz cilvēku un arī mājdzīvnieku,» stāsta Civinity reģionālais vadītājs Latvijā Ardis Pāvilsons.

Pēdējos gados pirotehnikas piedāvājums tirgū ir gana plašs un brīvi pieejams un tas šobrīd ir kļuvis par arvien reālāku draudu citu cilvēku veselībai un īpašumam. Noteikumi nav atcelti, ne Jaungada naktī, ne citu svētku laikā», turpina Pāvilsons.

Civinity eksperti tāpat ir novērojuši, ka pirotehnikas izmantošana dzīvojamās zonās un māju pagalmos nelikumīgi notiek regulāri, arī tagad, svētku laikā līdz jaunajam gadam, uguņošanas notiek vai ik vakaru, neievērojot arī likuma normu, kas regulē trokšņošanu naktsmiera laikā.

Uzņēmuma pārstāvji aicina cilvēkus būt saprotošiem pret līdzcilvēkiem un atcerēties, ka salūta šaušana pēc pulksten 23.00 ikdienā ir aizliegta.

Kaut arī šī norma neattiecās uz svētku dienām, Civinity aicina jebkurā dienā ņemt vērā to, ka mazi bērni un vecāki cilvēki arī svētku dienās šai laikā visticamāk jau guļ, un tas ir vēl viens no iemesliem, kādēļ pirotehnikas lietošana dzīvojamo māju tuvumā vispār ir aizliegta.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas