Coface: nav pamata runāt par otro krīzes vilni Latvijā

Pašlaik nav pamata runāt par otrā krīzes viļņa pazīmēm Latvijā – tā, sekojot līdzi darījumu vides attīstībai Latvijā un globāli, secinājuši starptautiskie darījumu apdrošinātāji Coface Latvia.

«Maksājumu disciplīna saglabājas nemainīgi laba, kas ir pozitīva indikācija un liecina par darījumu vides stabilitāti. Arī lielākā daļa Latvijas uzņēmumu uzrāda labākus darbības rezultātus nekā tika prognozēts, aug kredītlimitu apjomi – šie kritēriji ļauj secināt, ka Latvijā pašlaik nav pamata runāt par otrā krīzes viļņa tuvošanos,» pauž starptautisko kredītrisku apdrošinātāju Coface Latvia vadītājs Māris Lukins.

Viņš uzsver, ka Latvijas uzņēmumiem izdevies saglabāt stabilitāti, jo tiešo tirdzniecības sakaru īpatsvars ar Eiropas dienvidu valstīm ir mazs un maksājumu krīzes Itālijā, Portugālē vai Spānijā nav tieši ietekmējušas mūsu uzņēmumus.

Coface Latvia eksperts atzīmē: «Rūpniecības produkcijas apjomi Latvijā šogad uzrāda augošu tendenci. Mūsu ražotāji pamatā ir mazie un vidējie uzņēmumi, kuri jau reiz pārdzīvojuši krīzi, izdarījuši savus secinājumus un atraduši stabilus nišas pakalpojumus un tirgus – ražo dažādas iekārtas un to sastāvdaļas, sniedz citus pakalpojumus».

Tajā pašā laikā Coface Latvia vadītājs vērš uzmanību uz to, ka Latvijas kaimiņu tirgos, piemēram, Igaunijā vai Dānijā šogad novērots uzņēmumu maksātnespējas gadījumu pieaugums un atsevišķos sektoros pat bankroti kā, piemēram, gaļas apstrādes sektorā Igaunijā.

«Secinājums ir viens – ieteiktu uzņēmējiem joprojām rūpīgi izvērtēt sadarbības partnerus, interesēties par kredītatskaitēm un parādu vēsturi, lai nepakļautu savu biznesu riskiem,» iesaka Lukins.

Ref: 102.000.102.2105

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. pēc maniem novērojumiem, cilvēkiem ir nauda, cenas aug, īres cenas atkal ir nenormāli un neadekvāti augstas – patiesi nav pamata runām par jaunu krīzi

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas