Conexus bijusī valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne iecelta Olainfarm valdē

Zane Kotāne

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid (Conexus) bijusī valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne iecelta zāļu ražotāja Olainfarm valdes locekles amatā, teikts Olainfarm paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Paziņojumā teikts, ka Kotānei ir nozīmīga profesionālā pieredze vadības, finanšu un pārvaldības procesu jautājumos gan biržā kotētu, gan valsts un privātos uzņēmumos.

«Kotānei ir nozīmīga pieredze gan Latvijas mēroga, gan starptautisku uzņēmumu vadībā. Viņai ir padziļinātas zināšanas tādās uzņēmumam svarīgās jomās kā finanšu analīze un plānošana, investīciju piesaiste no Eiropas Savienības institūcijām un privātiem investoriem, kā arī iekšējā auditā,» norāda Olainfarm padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.

Kotāne iepriekš ieņēmusi vairākus vadošus amatus – gan valdē, gan padomē, tādos uzņēmumos kā Conexus, AS Latvijas gāze, AS Latvenergo, Elektrum Eesti un Elektrum Lietuva

Kotāne no 2018.gada līdz 2020.gadam bija Conexus valdes priekšsēdētāja, bet no 2016.gada līdz 2017.gadam viņa bija šī uzņēmuma valdes locekle. Savukārt no 2015.gada līdz 2017.gadam viņa bija Latvijas gāzes valdes locekle.

Profesionālajā karjerā Kotāne bijusi zvērināta revidente, sertificēta iekšējā auditore, risku pārvaldības speciāliste, procesu pārmaiņu, kā arī finanšu vadītāja, veicot kapitālsabiedrību obligāciju emisijas Latvijā un ieviešot starptautiski pieņemtus uzskaites principus. Pašlaik Kotāne ieņem amatus VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un SEB pensiju fonds kā padomes locekle.

Kotānes īpašumā nav neviena Olainfarm akcija, kā arī kapitāldaļas citos uzņēmumos.

Olainfarm valdē darbu turpina valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess un valdes locekļi Elena Bušberga, Raimonds Terentjevs, Signe Baldere-Sildedze, Milana Beļeviča un Mārtiņš Pūriņš.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Olainfarm lielākais akcionārs ir Olmafarm (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm – Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas