Conexus turpina līgumu pārslēgšanu ar tirgotājiem par darbību Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonā

Visi esošie Latvijas dabasgāzes pārvades sistēmas lietotāji ir izteikuši interesi par darbību vienotajā dabasgāzes tirgū, kas savu darbu uzsāks no 2020.gada 1.janvāra. Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS Conexus Baltic Grid (Conexus) turpina līgumu pārslēgšanu ar tirgotājiem, lai vienotā tirgus izmantošana būtu iespējama līdz ar tā atvēršanu, informē uzņēmumā.

Līdz 1.janvārim dabasgāzes tirgotājiem, kuri šobrīd darbojas Latvijas tirgū, ar operatoru ir jānoslēdz jauns līgumu kopums par pārvades sistēmas izmantošanu un balansēšanu vienotajā balansēšanas zonā, tam automātiski esot spēkā gan Igaunijā, gan Latvijā, skaidro Conexus.

«Tā kā visi aktīvie sistēmas lietotāji ir pauduši interesi noslēgt jaunos līgumus un vairums veikuši pirmās nepieciešamās darbības to noslēgšanā, Conexus prognozē, ka līdz gada beigām tie klienti, kurus interesē vienotās balansēšanas zonas pārvades sistēmas pakalpojumi, savlaicīgi noslēgs jaunos līgumus.»

Vienotajā dabasgāzes tirgū, kuru no 2020.gada 1.janvāra veido Latvija, Igaunija un Somija, ir viena dabasgāzes pārvades ieejas/izejas tarifu zona un divas balansēšanas zonas. Lai izmantotu vienotās Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonas pārvades sistēmu, dabasgāzes tirgotājiem turpmāk pietiks ar vienu līgumu kopumu par sistēmas lietošanu vienotajā balansēšanas zonā, to slēdzot ar sistēmas operatoru Conexus Latvijā vai Elering Igaunijā. Somijas pārvades sistēmas lietošanai ir jāslēdz atbilstoši līgumi ar Somijas pārvades sistēmas operatoru. Līdz ar to līgumi, kas šobrīd ir spēkā starp vietējo operatoru un tirgotāju, no 1.janvāra vairs nebūs aktīvi un to darbība tirgū no 2020. gada 1.janvāra tiks apturēta.

Uzņēmumā atzīmē – lai no 2020.gada 1.janvāra strādātu vienotajā Latvijas-Igaunijas balansēšanas zonā, dabasgāzes tirgotājiem jānoslēdz līgumi atbilstoši vienotajiem pārvades sistēmas lietošanas un balansēšanas noteikumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas