COVID-19 Baltijā. Latvijā – 849, Lietuvā – 1 375, Igaunijā – 1 666

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 849, pēdējā diennaktī nākot klāt 13 gadījumiem. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 1 375 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu.

Jāatzīmē, ka lietuvieši mainījuši skaitīšanas sistēmu, skaidrojot, ka iepriekšējais skaitlis – 1 449 – bijis pozitīvo gadījumu skaits. Proti, vairāki cilvēki ir veikuši vairākus testus, tādēļ patiesais saslimšanas gadījumu skaits tomēr ir mazāks, nekā līdz šim norādīts, skaidro Lietuvas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 1 666 saslimšanas gadījumi.

Igaunijā kopumā miruši 50 cilvēki vīrusa dēļ; un 236 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 45, taču izveseļojušies ir 536.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 54 811 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs. Tāpat Latvijā miruši 15 COVID-19 pacienti, taču izveseļojušies – 348.

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00.

Lasiet arī: Vācijā pēc ierobežojumu mīkstināšanas atkal aug vīrusa izplatība

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 12.maijam tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattiecas uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Tāpat Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 11.maijam valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas