COVID-19 inficētie Baltijā pēdējā diennaktī. Latvijā – 1, Lietuvā – 20, Igaunijā – 1

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēts viens jauns saslimšanas gadījums ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi līdz šim inficēto skaitam sasniedzot 1 179.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 2 016 saslimšanas gadījumi, pēdējā diennaktī neatklājot nevienu inficēšanās gadījumu.

Igaunijā kopumā miruši 69 cilvēki vīrusa dēļ. Pēdējā COVID-19 izraisītā nāve Igaunijā konstatēta 2.jūnijā.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 1 902 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt 20 inficētajiem. Jāatzīmē, ka lielais skaits saistīts ar uzliesmojumu viena konkrētā uzņēmumā.

Vēl par šo tematu: Lietuvā vīrusa otro vilni prognozē jau augustā; atklāj uzliesmojumu Kauņā

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 79, taču izveseļojušies ir 1 582.

Līdz šim Latvijā veikti 175 696 izmeklējumi, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tāpat Latvijā miris 31 COVID-19 pacients, taču izveseļojušies – 1 022.

Kā norāda Latvijas SPKC, visās trijās Baltijas valstīs ir pieaugusi kumulatīvā incidence, kas liecina par saslimšanas gadījumu strauju kāpumu Igaunijā no 1 uz 1,5, Lietuvā no 1,5 uz 1,7, bet Latvijā no 0,7 uz 1,6.

Visās trīs Baltijas valstīs ārkārtas stāvoklis ir beidzies, taču dažādi drošības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un roku dezinficēšana, jāievēro arī turpmāk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas