COVID-19 krīzes mazināšanas pasākumiem no ES fondiem pārdalīs 500 miljonus eiro

COVID-19 pandēmijas radītās krīzes mazināšanas pasākumiem no ES fondiem Latvijā pārdalīs 500 miljonus eiro, trešdien, 29.aprīlī, lēmusi finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Finanšu ministrijā (FM) informē, ka patlaban jau pieņemts lēmums COVID-19 krīzes mazināšanai pārdalīt līdzekļus no Satiksmes ministrijas (SM) pārtrauktā dzelzceļa projekta – 100 miljonu eiro apmērā.

No šīs summas 30 miljoni eiro tiks novirzīti veselības dienestu stiprināšanai, 35 miljoni eiro – uzņēmējiem apgrozāmo un pamatlīdzekļu instrumentiem, 20 miljoni eiro – nodarbinātības pasākumu atbalstam, bet darbaspēka kvalifikācijas un pārorientācijas pasākumiem tiks novirzīti 15 miljoni eiro.

Savukārt Ekonomikas ministrijas pārziņā esošo energoefektivitātes projektu finansējumu aptuveni 7,5 miljonu eiro apmērā plānots novirzīt pašvaldību energoefektivitātes pasākumu projektiem, kas realizējami 2020.gadā.

Darba grupā tika atbalstīti priekšlikumi par finansējuma pārdalēm nozaru ministriju ietvaros. FM informēja, ka papildus finansējums tiks novirzīts ekonomikas atveseļošanas pasākumiem 17,8 miljonu eiro apmērā, aktīvās nodarbinātības pasākumiem un sociālo pakalpojumu nodrošināšanai – 38,3 miljoni eiro, nodarbināto pārkvalifikācijai un kvalifikācijas pilnveidei, kompetenču pieejas satura aprobācijas pasākumiem – 12,6 miljoni eiro.

Bioloģiski noārdāmo atkritumu pasākumiem, reģionālās jomas investīcijām, kā arī pārdalēm starp IKT projektiem plānots novirzīt 41,1 miljonu eiro. Savukārt pasažieru vilcienu attīstības projektiem un citiem SM projektiem – 283 miljonus eiro.

Lasiet arī: Darba devējs varēs darbiniekiem maksāt 70% no algas dīkstāves laikā

Maija sākumā šie priekšlikumi tiks virzīti izskatīšanai Ministru kabinetā.

FM atgādināja, ka jau ir piešķirts papildu ES fondu finansējums 150 miljoni eiro pašvaldībām. Šo summu pašvaldības varēs aizņemties Valsts kasē ar izdevīgiem nosacījumiem. Atbalstu varēs saņemt tautsaimniecībai būtiski projekti ar augstu gatavības pakāpi.

«Eiropas Komisijas sniegtā iespēja elastīgi pārskatīt un pārorientēt ES fondu finansējumu tām jomām, kuras esošajā situācijā īpaši atbalstāmas, ļauj mums ietaupīt valsts budžeta līdzekļus. Tas ir ļoti nozīmīgs atbalsts, kas jāiegulda gudri un atbildīgi,» uzsvēra finanšu ministrs (JV). 

ES fondu finansējuma pārdales piedāvājums tika izstrādāts, lai risinātu trīs šī brīža pamata vajadzības. Primāri, veselības sistēmas kapacitātes stiprināšanu, nodrošinot neatliekamus ieguldījumus infektoloģijas un psihiatrijas spēju stiprināšanā. Sniedzot atbalstu uzņēmumiem – eksportspējīgu un ražojošu uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanā, ražošanas modernizēšanā un ekonomikas sildīšanā. Kā arī ieguldījumus sociāli ekonomisko seku mazināšanā – nodarbinātības pasākumos.

Jau ziņots, ka COVID-19 pandēmijas dēļ Latvijā no 13.marta līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne aizliegumu un ierobežojumu, kas atstāj negatīvu ietekmi uz daudzām uzņēmējdarbības nozarēm. Ņemot vērā sarežģīto situāciju, valdība un Saeima lēmusi par dažādām atbalsta formām uzņēmējiem un krīzes dēļ bez darba un ienākumiem palikušajiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas