COVID-19 pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai turpmākajos divos gados vienojas novirzīt divus miljardus eiro

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

COVID-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai turpmākajos divos gados būs pieejami divi miljardi eiro, pirmdien, 1.jūnijā, pēc valdību veidojošo partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers pastāstīja, ka pirmdien koalīcijā bijušas interesantas un spraigas diskusijas, kuru rezultātā partneri vienojās par stratēģisku investīciju turpmākajiem gadiem, lai pārvarētu COVID-19 krīzi un veicinātu ekonomikas atlabšanu.

Koalīcija vienojās veikt divu miljardu eiro ieguldījumiem divu gadu laikā. «Ja pagājušajā nedēļā pieņēmām lēmumu par to, kā naudu ieguldīt, tad tagad būs konkrēti par kategorijām. Nauda būs sadalīta aptuveni trīs vienādās daļās starp pabalstiem, infrastruktūru un modernizāciju. Domāju, ka varēsim ieviest skaidrību par to, kā varēs pārvarēt krīzi,» teica Kariņš.

Premjers skaidroja, ka katrā no trim minētajām virsgrupām būs pieejami aptuveni 660 miljoni eiro, tostarp aptuveni 32 miljoni eiro kultūrai, kā arī 42 miljoni eiro zinātnei.

Politiķis akcentēja, ka šajā summā ietverti līdzekļi arī tūrisma nozares atbalstam un citiem procesiem.

Lasiet arī: Šonedēļ plānots izsludināt 400 000 higiēnisko sejas masku iepirkumu mazaizsargātāko personu grupu apgādāšanai

«Lielā politiskā diskusija, kas aizkadrā ilgusi vairākas nedēļas, veiksmīgi noapaļota. Risinājums ir labs valstij un tautsaimniecībai. Katram ministram un politiskajam spēkam tur būs, ko uzrādīt,» sacīja politiķis.

Jaunās konservatīvās partijas politiķis Gatis Eglītis pauda prieku, ka pēc vairāku nedēļu sarunām panākta vienošanās par vairāku simtu miljonu eiro atbalsta paketi, kurā ir daudzi pasākumi, kas palīdzēs ekonomikai grūtajā brīdī.

«Piemēram, zinātnē un izglītībā varētu būt atvēlēti papildu 43 miljoni eiro, kas ir nebijuši liels atbalsts. Sporta nozarei arī plānots atbalsts vairākum miljonu eiro apmērā. Līdzekļi paredzēti daudzdzīvokļu māju siltināšanas programmai, Altum, demogrāfijai un citiem pasākumiem,» teica deputāts.

Viņš gan akcentēja, ka tagad svarīgi naudu pēc iespējas ātrāk laist apritē. «Politiķi savu darbu ir izdarījuši. Ierēdniecībai tagad ātri jāstrādā, lai naudu novestu līdz realizācijai. Mums ir svarīgi ātri virzīties ar lēmumiem. Novērots, ka publiski runājam par lieliem cipariem, bet tikmēr varam vairākas stundas koalīcijā pavadīt, strīdoties par 300 000 eiro,» secinājis Eglītis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas