COVID-19 upuru skaits pārsniedz 500 000; jauni uzliesmojumi ASV, Austrālijā

Kapsēta Brazīlijā

Slimības COVID-19 komplikācijas pasaulē ir prasījušas vairāk nekā 500 000 cilvēku dzīvības. Jauni slimības uzliesmojumi novēroti ASV, Austrālijā un Dienvidkorejā, kur tiek apsvērta ierobežojumu atkārtota ieviešana, tā vēsta Vācijas sabiedriskais medijs DW, britu ziņu portāls The Guardian un raidorganizācija BBC.

Pasaulē no COVID-19 komplikācijām ir miruši 501 898 cilvēki, bet infekcija kopš 2020.gada sākuma ir apstiprināta 10 145 947 cilvēkiem, liecina ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes apkopotie dati.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Pastiprina COVID-19 analīžu veikšanu, atbalsts e-balsošanai, prezidents maina padomniekus

Tieši ASV ir apstiprināts lielākais skaits infekcijas (2 548 996) un nāves gadījumu (125 804). Otrajā vietā abos statistikas rādītājos ir Brazīlija.

Trešā lielākā infekcijas izplatība ir Krievijā (633 563), bet trešais lielākais nāves gadījumu skaits apstiprināts Lielbritānijā (43 634).

Jauni uzliesmojumi

Austrālijā Viktorijas štatā pirmdien, 29.jūnijā, ir reģistrēts līdz šim lielākais vienas dienas infekcijas gadījumu skaits. Dienvidkorejā jūnija otrajā pusē novērots pakāpenisks jauno infekcijas gadījumu skaita kāpums, tādēļ Dienvidkorejas Veselības ministrija brīdinājusi, ka, ja tiks novērota vēl straujāka infekcijas izplatība, valstī tiks slēgtas skolas, nepārtikas veikali un ierobežota iedzīvotāju pulcēšanās.

ASV liels uzliesmojums konstatēts Teksasas štatā.

Tur saskaņā ar Teksasas gubernatora Grega Ebota (Greg Abbott) pausto: «Vien dažu nedēļu laikā reģistrēto infekcijas gadījumu skaits audzis no vidēji, ap 2 000 līdz vairāk nekā 5 000 dienā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas