COVID-19 uzliesmojums: pie galdiņa ne vairāk par četriem un īsāks kafejnīcu darbalaiks

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets piektdien, 10.jūlijā, nolēmis saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darbalaiku.

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, ko 10.jūlija ārkārtas sēdē izskatīja valdība, papildina noteikumus Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, precizējot infekcijas izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus.

Noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) skaidri salasāma publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā.

Tāpat līdz 1.septembrim pagarināts ierobežojums cilvēku pulcēšanai sabiedriskās ēdināšanas vietās.

No 11.jūlija iekštelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Līdztekus noteikts, ka kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietās, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās darbs sākams ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidzams ne vēlāk kā plkst. 24.00, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus atļauts beigt ne vēlāk kā plkst. 2.00.

Vairāki valdības locekļi piektdien norādīja uz nepieciešamību risināt vēl vairākus ar COVID-19 izplatības ierobežošanu saistītus jautājumus, tostarp saistībā ar Latvijas austrumu robežas kontrolēšanu un termiņuzturēšanās atļauju izmantošanu ieceļošanai valstī. Ministru kabinets pie minētajiem jautājumiem varētu atgriezties jau otrdien, 14.jūlijā, kad paredzēta kārtējā valdības sēde.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā manāmi palielinājies jaunatklāto COVID-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī valstī veikts 1 841 COVID-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Vēl par šo tematu: Saslimstība ar COVID-19 Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 11, Lietuvā – 4, Igaunijā – 2

Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.

Līdz šim valstī veikti 165 610 COVID-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1 019 cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas