bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | CSDD: Nākotnē braukšanas teoriju varētu apgūt arī e-vidē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākotnē Ceļu satiksmes noteikumus (CSN) varētu apgūt tiešsaistē – nedodoties uz autoskolu. Lai arī pašlaik iecere vēl nav apstiprināta nekādos noteikumos, ideja ir un pie tās tiek strādāts, BNN pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks Lauris Kumpiņš.

Iecere radusies, sekojot līdzi tam, kā apmācības notiek pārējā Eiropā, un tā pamatā ir piedāvāt alternatīvu esošajam mācību veidam. Proti, cilvēks, kurš nolēmis iegūt tiesības, varēs izvēlēties – doties uz autoskolu un klausīties lekcijas klātienē noteiktā laikā vai arī apgūt CSN e-vidē.

«Tās gan nebūs visas apmācības, tikai Ceļu satiksmes noteikumi, ko var izlasīt [noteikumu grāmatā],» skaidro Kumpiņš.

Viņš atzīmē, ka divu dienu nodarbības jebkurā gadījumā būs jāapmeklē klātienē, kur tiktu izrunāts par ceļu satiksmes drošību, uzvedību uz ceļa, sociālo vidi. Klātienē tiktu apspriesti arī temati par alkohola un noguruma ietekmi uz satiksmes drošību. «Klātiene [konkrētajā apmācību sadaļā] ir nepieciešama tieši par šīm tēmām, jo tās izraisa vislielāko risku ceļu satiksmei.» Viņš uzsver, ka šajā braukšanas teorijas apguves posmā ir nepieciešama profesionāla pasniedzēja klātbūtne.

CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks arī pauž, ka divas dienas klātienes apmācības nepieciešamas arī tādēļ, lai ar topošajiem autovadītājiem izrunātu visus neskaidros jautājumus, kas apmācāmajiem radušies, klausoties lekcijas e-vidē.

«Divas dienas apmācāmajiem jebkurā gadījumā būs jāierodas autoskolā.»

Tāpat arī pirmās palīdzības kurss norisinātos klātienē kā līdz šim.

Pašlaik CSN teorētiskās apmācības norit klātienē un tām jābūt simtprocentīgi apmeklētām.

Kumpiņš atzīmē, ka pamats idejai ir citu Eiropas valstu prakse. «Šāda sistēma ir daudzās Eiropas Savienības valstīs. E-apmācība ir brīvprātīga, bet satiksmes drošības eksperti ir sapratuši, ka nevar atteikties no klātienes nodarbībām – tās nepieciešamas, lai pilnībā izprastu satiksmes drošību un izrunātu neskaidros jautājumus.» Viņš skaidro, ka iespēja varētu interesēt tos cilvēkus, kuriem ir grūti nokļūt līdz tuvākajai autoskolai vai arī mainīgs darbalaiks, jo e-vides apmācības varētu organizēt sev vēlamā laikā.

Jautāts par iespējamām cenu atšķirībām klātienes un e-vides apmācībās, Kumpiņš norāda, ka tas paliks autoskolu ziņā, jo CSDD tikai izstrādā normatīvos aktus un paver iespēju autoskolām piedāvāt šādu CSN apmācību veidu.

«Cenu noteikšana ir autoskolas izvēle. CSDD īsti nevar iejaukties tajā, kādu summu autoskolas prasīs. Protams, starp skolām būs arī konkurence, bet provizoriski šķiet, ka e-vides apmācību cenām nevajadzētu atšķirties no klātienes cenām.»

Vaicāts, vai būs kādi kontroles rīki, lai pārliecinātos, ka apmācāmais tiešām ir noklausījies kursus, Kumpiņš norāda: «Piespiest klausīties vai mācīties mēs nevienu nevaram.» Viens veids, kā sekot līdzi tam, vai apmācāmais apgūst CSN, varētu būt ieskaites pēc katra kursa. «Ieskaites ir viens veids, kā tas tiks apzināts. Tā ir paškontrole. Otrs ir skolas beigu eksāmens, kas jānokārto. Tajā arī tiks pārbaudītas studentu zināšanas, kā līdz šim. Un trešais, protams, ir CSDD eksāmens, kur tiks izkontrolēts, vai tiešām viņiem ir zināšanas.»

Runājot par provizorisko e-apmācību ieviešanas termiņu, Kumpiņš vērtē, ka, visticamāk, nākamā gada laikā tas vēl nenotiks. «Reāli tas varētu būt pēc 2021.gada, kad tiks veiktas izmaiņas likumdošanā un autoskolas būs gatavas piedāvāt šādu iespēju.»


Pievienot komentāru

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Turcijas izraidīts iespējamais džihādists iestrēgst starp robežām

ASV pilsonis, kuru Turcija tur aizdomās par līdzdalību teroristiskajā grupējumā «Islāma valsts» un izraidījusi no valsts, ir iestrēdzis starp Turcijas un Grieķijas robežām.

Latvijā būtiski pieaudzis graudaugu un elektroierīču eksports

Eksporta pieaugumu Latvijā septembrī būtiski ietekmēja graudaugu kultūru, elektroierīču un iekārtu, dzelzs un tērauda izstrādājumu, kā arī eļļas augu sēklu eksporta vērtības pieaugums.

Atbalsta stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu kontrolei

Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ĢMO uzraudzībai un kontrolei.

Pie Baltijas robežām pārtverta Krievijas kara lidmašīna

NATO iznīcinātājiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bijis jāizlido vienu reizi, atsaucoties uz trauksmi par Krievijas militārās lidmašīnas klātbūtni.

Nemiro: Latvijai ir jāpiedalās izstādē Expo 2020 Dubai; lēmums vēl jāpieņem valdībai

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets.

Mediķi: VM piedāvātais medicīnas darbinieku algu palielināšanas modelis nav godīgs

VM piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, paudušas nozares asociācijas.

Igaunijā ceļ ciematu pieaugušajiem ar autismu

Igaunijā sākts būvēt ciematu pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem un dažādiem intelekta traucējumiem. Ciematu pabeigt plānots jau 2020.gadā.

Eurostat: Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 141 miljonu eiro vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2018.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 141 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem.

Uz trešo lasījumu virza priekšlikumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai

Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēmusi virzīt Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz FKTK pievienot Latvijas Bankai.

Lukašenko viesojas Austrijā, meklē ciešāku saikni ar ES

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kuram nav tuvu partnervalstu apkārtējā reģionā, izņemot Krieviju, otrdien, 12.novembrī, devies vizītē uz Austriju. Šī ir viņa pirmā došanās uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti pēdējos trijos gados.

Septembrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 2,5% lielāka nekā pirms gada

Latvijas eksports jeb ārējās tirdzniecības apgrozījums septembrī veidojis 2,44 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 1,6% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 2,5%, bet importa vērtība samazinājās par 4,6%.

2020.gadā iecerēts paplašināt atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrijā.

Tiesa kosmētikas ražotāju Dzintars pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi kosmētikas ražotāju AS Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu.

«Bērni ierodas traumēti». Lietuvā mācās 500 skolēni no Ukrainas, Donbasa

Lietuvas skolās pašlaik mācās vairāk nekā 500 ukraiņu skolēni, no kuriem daudzi ir no Ukrainas karadarbības zonas Donbasa reģionā.

Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%

Veselības ministrija rosina rezidentu darba samaksu palielināt par 20%, bet pārējām ārstniecības personām zemāko darba samaksu palielināt par 10%.

Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna, apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

No 19.novembra mainīsies pasta sūtījumu deklarēšanas kārtība

No 19.novembra Valsts ieņēmumu dienests maina muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību.

Ukrainas bankas eksprezidente uzbrukumos saredz oligarha atriebību par PrivatBank

Par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas centrālās bankas eksprezidentes ģimeni pati Valērija Gontareva vaino ukraiņu oligarhu, kuram viņa atņēmusi Ukrainas lielāko banku PrivatBank.

Līdz šim notiesāta 41 persona. IDB izmeklējumi nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos

Iekšējās drošības biroja pirmstiesas izmeklēšanas rezultāti nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos, kuros joprojām nemazinās vairāku kategoriju noziegumi.

Policija pie kāda vīrieša atrod gandrīz 38 tūkstošus cigaretes

Pie kāda vīrieša automašīnā un īpašumā atrastas un konfiscētas 37 800 nelegālo cigarešu, informē Valsts policijā.

Austrālija cieš katastrofālos krūmāju ugunsgrēkos

Austrālijas austrumos, tostarp Sidnejā, izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašiem krūmāju ugunsgrēkiem, ko pastiprina karstums un stiprs vējš.

Bondars: Ir grūti balsot pret populārām lietām

«Ir ļoti grūti balsot pret populārām lietām. Politikā vienmēr būs situācija, ka ieceres būs lielākas par iespējām,» skaidrojot 2020.gada budžeta pieņemšanas procesu, teicis Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!