bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | CSDD: Nākotnē braukšanas teoriju varētu apgūt arī e-vidē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākotnē Ceļu satiksmes noteikumus (CSN) varētu apgūt tiešsaistē – nedodoties uz autoskolu. Lai arī pašlaik iecere vēl nav apstiprināta nekādos noteikumos, ideja ir un pie tās tiek strādāts, BNN pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks Lauris Kumpiņš.

Iecere radusies, sekojot līdzi tam, kā apmācības notiek pārējā Eiropā, un tā pamatā ir piedāvāt alternatīvu esošajam mācību veidam. Proti, cilvēks, kurš nolēmis iegūt tiesības, varēs izvēlēties – doties uz autoskolu un klausīties lekcijas klātienē noteiktā laikā vai arī apgūt CSN e-vidē.

«Tās gan nebūs visas apmācības, tikai Ceļu satiksmes noteikumi, ko var izlasīt [noteikumu grāmatā],» skaidro Kumpiņš.

Viņš atzīmē, ka divu dienu nodarbības jebkurā gadījumā būs jāapmeklē klātienē, kur tiktu izrunāts par ceļu satiksmes drošību, uzvedību uz ceļa, sociālo vidi. Klātienē tiktu apspriesti arī temati par alkohola un noguruma ietekmi uz satiksmes drošību. «Klātiene [konkrētajā apmācību sadaļā] ir nepieciešama tieši par šīm tēmām, jo tās izraisa vislielāko risku ceļu satiksmei.» Viņš uzsver, ka šajā braukšanas teorijas apguves posmā ir nepieciešama profesionāla pasniedzēja klātbūtne.

CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks arī pauž, ka divas dienas klātienes apmācības nepieciešamas arī tādēļ, lai ar topošajiem autovadītājiem izrunātu visus neskaidros jautājumus, kas apmācāmajiem radušies, klausoties lekcijas e-vidē.

«Divas dienas apmācāmajiem jebkurā gadījumā būs jāierodas autoskolā.»

Tāpat arī pirmās palīdzības kurss norisinātos klātienē kā līdz šim.

Pašlaik CSN teorētiskās apmācības norit klātienē un tām jābūt simtprocentīgi apmeklētām.

Kumpiņš atzīmē, ka pamats idejai ir citu Eiropas valstu prakse. «Šāda sistēma ir daudzās Eiropas Savienības valstīs. E-apmācība ir brīvprātīga, bet satiksmes drošības eksperti ir sapratuši, ka nevar atteikties no klātienes nodarbībām – tās nepieciešamas, lai pilnībā izprastu satiksmes drošību un izrunātu neskaidros jautājumus.» Viņš skaidro, ka iespēja varētu interesēt tos cilvēkus, kuriem ir grūti nokļūt līdz tuvākajai autoskolai vai arī mainīgs darbalaiks, jo e-vides apmācības varētu organizēt sev vēlamā laikā.

Jautāts par iespējamām cenu atšķirībām klātienes un e-vides apmācībās, Kumpiņš norāda, ka tas paliks autoskolu ziņā, jo CSDD tikai izstrādā normatīvos aktus un paver iespēju autoskolām piedāvāt šādu CSN apmācību veidu.

«Cenu noteikšana ir autoskolas izvēle. CSDD īsti nevar iejaukties tajā, kādu summu autoskolas prasīs. Protams, starp skolām būs arī konkurence, bet provizoriski šķiet, ka e-vides apmācību cenām nevajadzētu atšķirties no klātienes cenām.»

Vaicāts, vai būs kādi kontroles rīki, lai pārliecinātos, ka apmācāmais tiešām ir noklausījies kursus, Kumpiņš norāda: «Piespiest klausīties vai mācīties mēs nevienu nevaram.» Viens veids, kā sekot līdzi tam, vai apmācāmais apgūst CSN, varētu būt ieskaites pēc katra kursa. «Ieskaites ir viens veids, kā tas tiks apzināts. Tā ir paškontrole. Otrs ir skolas beigu eksāmens, kas jānokārto. Tajā arī tiks pārbaudītas studentu zināšanas, kā līdz šim. Un trešais, protams, ir CSDD eksāmens, kur tiks izkontrolēts, vai tiešām viņiem ir zināšanas.»

Runājot par provizorisko e-apmācību ieviešanas termiņu, Kumpiņš vērtē, ka, visticamāk, nākamā gada laikā tas vēl nenotiks. «Reāli tas varētu būt pēc 2021.gada, kad tiks veiktas izmaiņas likumdošanā un autoskolas būs gatavas piedāvāt šādu iespēju.»


Pievienot komentāru

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

ASV koronavīrusa nāves gadījumu skaits tuvojas 11 000

ASV, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko apstiprināto COVID-19 saslimšanu skaitu, nāves gadījumu kopskaits otrdien, 7.aprīlī, sasniedzis 10 986, ziņo ASV Džona Hopkinsa Universitāte un vācu raidsabiedrība DW.

COVID-19 inficēto skaits Baltijā. Latvijā – 548, Lietuvā – 880, Igaunijā – 1 149

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Ziemas sesijā Saeima pieņēmusi 42 likumus

Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā –, Saeimā kopumā vērtēti 1 085 priekšlikumi.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcels uz 5.septembri

Sākotnēji bija noteikts, ka ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā notiks 25.aprīlī, taču COVID-19 pandēmijas dēļ vēlēšanu datums tika pārcelts uz 6.jūniju, vienlaikus pieļaujot, ka vēlēšanu datums var tikt pārcelts tuvāk rudenim.

Kariņš: Neplānojam pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram

Neplānojam vairāk pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram – redzam, kā vētra vēl plosās, bet esam uz pareizās takas, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV)

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!