bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Ekskluzīvi | CSDD: Nākotnē braukšanas teoriju varētu apgūt arī e-vidē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākotnē Ceļu satiksmes noteikumus (CSN) varētu apgūt tiešsaistē – nedodoties uz autoskolu. Lai arī pašlaik iecere vēl nav apstiprināta nekādos noteikumos, ideja ir un pie tās tiek strādāts, BNN pauž Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks Lauris Kumpiņš.

Iecere radusies, sekojot līdzi tam, kā apmācības notiek pārējā Eiropā, un tā pamatā ir piedāvāt alternatīvu esošajam mācību veidam. Proti, cilvēks, kurš nolēmis iegūt tiesības, varēs izvēlēties – doties uz autoskolu un klausīties lekcijas klātienē noteiktā laikā vai arī apgūt CSN e-vidē.

«Tās gan nebūs visas apmācības, tikai Ceļu satiksmes noteikumi, ko var izlasīt [noteikumu grāmatā],» skaidro Kumpiņš.

Viņš atzīmē, ka divu dienu nodarbības jebkurā gadījumā būs jāapmeklē klātienē, kur tiktu izrunāts par ceļu satiksmes drošību, uzvedību uz ceļa, sociālo vidi. Klātienē tiktu apspriesti arī temati par alkohola un noguruma ietekmi uz satiksmes drošību. «Klātiene [konkrētajā apmācību sadaļā] ir nepieciešama tieši par šīm tēmām, jo tās izraisa vislielāko risku ceļu satiksmei.» Viņš uzsver, ka šajā braukšanas teorijas apguves posmā ir nepieciešama profesionāla pasniedzēja klātbūtne.

CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītāja vietnieks arī pauž, ka divas dienas klātienes apmācības nepieciešamas arī tādēļ, lai ar topošajiem autovadītājiem izrunātu visus neskaidros jautājumus, kas apmācāmajiem radušies, klausoties lekcijas e-vidē.

«Divas dienas apmācāmajiem jebkurā gadījumā būs jāierodas autoskolā.»

Tāpat arī pirmās palīdzības kurss norisinātos klātienē kā līdz šim.

Pašlaik CSN teorētiskās apmācības norit klātienē un tām jābūt simtprocentīgi apmeklētām.

Kumpiņš atzīmē, ka pamats idejai ir citu Eiropas valstu prakse. «Šāda sistēma ir daudzās Eiropas Savienības valstīs. E-apmācība ir brīvprātīga, bet satiksmes drošības eksperti ir sapratuši, ka nevar atteikties no klātienes nodarbībām – tās nepieciešamas, lai pilnībā izprastu satiksmes drošību un izrunātu neskaidros jautājumus.» Viņš skaidro, ka iespēja varētu interesēt tos cilvēkus, kuriem ir grūti nokļūt līdz tuvākajai autoskolai vai arī mainīgs darbalaiks, jo e-vides apmācības varētu organizēt sev vēlamā laikā.

Jautāts par iespējamām cenu atšķirībām klātienes un e-vides apmācībās, Kumpiņš norāda, ka tas paliks autoskolu ziņā, jo CSDD tikai izstrādā normatīvos aktus un paver iespēju autoskolām piedāvāt šādu CSN apmācību veidu.

«Cenu noteikšana ir autoskolas izvēle. CSDD īsti nevar iejaukties tajā, kādu summu autoskolas prasīs. Protams, starp skolām būs arī konkurence, bet provizoriski šķiet, ka e-vides apmācību cenām nevajadzētu atšķirties no klātienes cenām.»

Vaicāts, vai būs kādi kontroles rīki, lai pārliecinātos, ka apmācāmais tiešām ir noklausījies kursus, Kumpiņš norāda: «Piespiest klausīties vai mācīties mēs nevienu nevaram.» Viens veids, kā sekot līdzi tam, vai apmācāmais apgūst CSN, varētu būt ieskaites pēc katra kursa. «Ieskaites ir viens veids, kā tas tiks apzināts. Tā ir paškontrole. Otrs ir skolas beigu eksāmens, kas jānokārto. Tajā arī tiks pārbaudītas studentu zināšanas, kā līdz šim. Un trešais, protams, ir CSDD eksāmens, kur tiks izkontrolēts, vai tiešām viņiem ir zināšanas.»

Runājot par provizorisko e-apmācību ieviešanas termiņu, Kumpiņš vērtē, ka, visticamāk, nākamā gada laikā tas vēl nenotiks. «Reāli tas varētu būt pēc 2021.gada, kad tiks veiktas izmaiņas likumdošanā un autoskolas būs gatavas piedāvāt šādu iespēju.»


Pievienot komentāru

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.

Pērn Latvijā piedzimuši 18,6 tūkstoši bērnu un noslēgtas 12 913 laulības

Jaundzimušo skaits Latvijā krītas ceturto gadu pēc kārtas. 2019.gadā reģistrēti 18 589 bērni, kas ir par 725 mazāk nekā 2018.gadā.

Igaunijā krītas ražotāju cenu indekss

Igaunijā rūpnieciskās produkcijas ražotāju cenu indekss 2019.gada gaitā sarucis par 1,2%, visstraujāk – enerģētikā, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Igaunijas ministre satraukta par ārvalstnieku imigrācijas apjomu

Igaunijā, 2019.gadā jau piekto gadu pēc kārtas audzis iedzīvotāju skaits, iedzīvotāju lietu ministre Rīna Solmane paudusi satraukumu, ka pieaugumu veido liela ārvalstnieku imigrācija, nevis igauņu atgriešanās dzimtenē.

Šajā sezonā varētu arī nepienākt īsta ziema

Kalendārā ziema šobrīd ir pusē, un atlikušajā ziemas daļā vēl ir iespējams kāds sala un sniega periods, bet pēc šī brīža prognozēm ilgstošāks periods ar stabiliem ziemas laikapstākļiem nav gaidāms.

Par ZZS un No sirds Latvijai nelikumīgu finansēšanu Krūmiņam un Raitumam piemēro naudassodus

Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš un viņam pietuvinātais finanšu konsultants Jorens Raitums pagājušā gada nogalē piekrituši samaksāt turpat 100 000 eiro sodu par to, ka caur trešajām personām pirms vēlēšanām vāca naudu ZSS un partijai No sirds Latvijai.

Britu princis Harijs atkāpjas no karaļnama pienākumiem

Lielbritānijas princis Harijs ir paziņojis par savu un dzīvesbiedres Meganas atkāpšanos no karaļnama pienākumu pildīšanas, jo vēlējies turpmāk pienākumus veikt bez valsts finansējuma, taču tas izrādījies neiespējami.

Raidījums: Nemiro vēlas atbrīvoties no valsts sekretāra, kurš iebildis pret amata piešķiršanu Rebenokam

Īsi pirms būtiskām izmaiņām AS Latvenergo padomē un valdē amatu varētu zaudēt uzņēmuma pašreizējais pārraugs – Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kurš iebildis pret amatu piešķiršanu Pāvelam Rebenokam.

Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Degot dārza mājai, gājuši bojā divi cilvēki

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur no attāluma meža pusē bija pamanītas liesmas. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dārza māja pilnā 25 kvadrātmetru platībā.

Nacionāļi aicinās noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitācija norit tikai valsts valodā

Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācija var būt tikai valsts valodā.

Gaidāmi mainīgi laikapstākļi, atsevišķās naktīs – neliels sals

Šajā nedēļā laikapstākļi būs mainīgi – mākoņi mīsies ar sauli, pa laikam gaidāmi nokrišņi un bieži pūtīs brāzmains vējš.

Nedēļa Lietuvā. Publicē iesaukuma sarakstus, policija meklē bērna nolaupītāju, cietumsods Krievijas spiegam paliek

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi ziņas bija policijas rīcība iespējama bērna nolaupītāja atrašanai, obligātā dienesta jauniesaucamo saraksta publicēšana, septiņu gadu soda saglabāšana Krievijas spiegam un Baltkrievijas vēršanās ar lūgumu pēc naftas Lietuvā.

BNN nedēļas apkopojums: Lielā atlaišana LDz. KNAB «pakrata ar pirkstu» ZZS. Ķuzis atkāpjas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Lielā atlaišana, Pakratīt ar pirkstu, Aiziešana, Reakcija, Dumpis, Graustu krīze, Pierobežas alkohols un Dzimstības pieaugums.

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!