CSP: Skuju koku zāģbaļķiem iepirkuma cenas turpina kristies

2016.gada otrajā pusgadā, salīdzinot ar pirmo pusgadu, apaļo kokmateriālu vidējās iepirkuma cenas Latvijā turpināja samazināties, un cenu kritums vērojams pēdējos trīs gadus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

No skuju kokiem vidējās iepirkuma cenas visvairāk saruka priedes apaļkokiem ar diametru līdz 14 centimetriem (cm), bet no lapu kokiem – bērza zāģbaļķiem ar diametru 18–24 cm.

CSP dati norāda, ka skuju koku zāģbaļķiem iepirkuma cenas turpina kristies. Pērn 2.pusgadā, salīdzinot 1.pusgadu, no skuju koku zāģbaļķiem visvairāk cenas samazinājās priedes apaļkokiem ar diametru līdz 14 cm – par 7% jeb vidēji trīs eiro kvadrātmetrā bez pievienotās vērtības nodokli (PVN) un priedes zāģbaļķiem ar diametru 14–18 cm – par 6% jeb vidēji 3 eiro kvadrātmetrā bez PVN. Vismazākais cenu samazinājums bija priedes apaļkokiem ar diametru 18–26 cm – par 2% jeb vidēji vienu eiro kvadrātmetrā bez PVN un egles zāģbaļķiem ar diametru 18–26 cm – par 1%. Vidējā iepirkuma cena bija nemainīga priedes zāģbaļķiem ar diametru vairāk par 26 cm – 65 eiro kvadrātmetrābez PVN, egles zāģbaļķiem ar diametru līdz 14 cm – 56 eiro kvadrātmetrā bez PVN un ar diametru vairāk nekā 26 cm – 67 eiro kvadrātmetrā bez PVN. Iepirkuma cena pieauga tikai egles zāģbaļķiem ar diametru 14–18 cm – par 4% jeb vidēji divi eiro kvadrātmetrā bez PVN.

Savukārt lielākais cenu kritums un kāpums pērn bijis bērza zāģbaļķiem, liecina CSP dati. 2016.gada 2.pusgadā salīdzinājumā ar 1. pusgadu no lapu kokiem vislielākais zāģbaļķu iepirkuma cenas samazinājums bija bērza zāģbaļķiem ar diametru 18–24 cm – par 7% jeb trīs eiro kvadrātmetrā bez PVN. Vismazāk cenas samazinājušās apses zāģbaļķiem ar diametru 18–24 cm – par 4% jeb viens eiro kvadrātmetrā bez PVN un ar diametru vairāk nekā 24 cm – par 1%. Vidējās iepirkuma cenas melnalkšņa zāģbaļķiem ar diametru 18–24 cm palielinājās par 1%, bet melnalkšņa zāģbaļķiem ar diametru virs 24 cm – par 9% jeb trīs eiro kvadrātmetrā bez PVN. No lapu kokiem vislielākais vidējās iepirkuma cenas pieaugums bija bērza zāģbaļķiem ar diametru vairāk nekā 24 cm – par 8% jeb pieci eiro kvadrātmetrā  bez PVN.

2016.gada 2.pusgadā, salīdzinot 1 pusgadu, A kategorijas bērza finierkluču vidējā iepirkuma cena samazinājās par astoņiem eiro kvadrātmetrā bez PVN jeb 7%. B kategorijas bērza finierkluču vidējā iepirkuma cena pieauga par 3% jeb vidēji divi eiro kvadrātmetrā bez PVN. Lapu koku taras kluču vidējā iepirkuma cena, salīdzinot ar 2016.gada 1.pusgadu, palielinājusies par 6% jeb 2 eiro kvadrātmetrā bez PVN, liecina CSP dati.

Ref: 225.000.103.547

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas