Cunami un vulkāna izvirduma skartajā Tongā pienāk humānā palīdzība

Polinēzijas salu valstī Tongā, ko nedēļas nogalē skāra liels vulkāna izvirdums un cunami, sagaidījusi pirmās, ļoti nepieciešamās humānās palīdzības kravas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pēc sestdien, 15.janvārī, notikušajām dabas kataklizmām pagājušas vairākas dienas līdz brīdim, kad no Tongas galvenās lidostas skrejceļa ar rokas darbarīkiem notīrīta blīva vulkāna izsviesto pelnu kārta. Nedēļas nogales notikumos Tongā ne mazāk kā trīs cilvēki ir gājuši bojā un ir sabojāts vienīgais sakaru kabelis, kas attālai salu valstij līdz šim nodrošinājis kontaktus ar ārpasauli.

Lasiet arī: Okeānijas vulkāna izvirdums prasa dzīvības 10 000 kilometru attālumā

Ceturtdien, 20.janvārī, Tongas galvenajā lidostā pirmoreiz pēc vulkāna izvirduma un tam sekojošā cunami nolaidusies lidmašīna ar humāno palīdzību. Jaunzēlandes militārā lidmašīna tongiešiem piegādājusi ūdens tvertnes, pagaidu nojumju komplektus, elektrības ģeneratorus, higiēnas un bērnu preces, kā arī sakaru aprīkojumu.

Tai sekojis Austrālijas Aizsardzības spēku lidaparāts. Kā paziņojis Austrālijas aizsardzības ministrs Pīters Datons (Peter Dutton), ar to piegādāti humānās palīdzības priekšmeti un katastrofu pārvarēšanas aprīkojums, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas