CVK apstiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Par grozījumu Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā nodošanu tautas nobalsošanai parakstījušies 6 007 jeb 0,39% vēlētāju, bet par grozījumu likumā Par pašvaldībām nodošanu tautas nobalsošanai – 5 956 jeb 0,38% vēlētāju, liecina Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) parakstu vākšanas rezultāti.

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

CVK trešdien, 19.februārī, apstiprināja parakstu vākšanas tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un Grozījums likumā Par pašvaldībām rezultātus.

Galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK ir paziņojusi arī Valsts prezidentam, un CVK lēmums tiks publicēts arī izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturētajiem likumiem, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējo Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem. Savukārt vēlētāju skaits, kas piedalījās parakstu vākšanā, ir aptuveni 4% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Parakstu vākšana notika no 16.janvāra līdz 14.februārim 358 parakstu vākšanas vietās Latvijā un 41 parakstu vākšanas vietā ārvalstīs.

Iespēju parakstīties ārvalstīs izmantoja 15 vēlētāji astoņās valstīs, parakstoties Beļģijā, Kazahstānā, Krievijā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā un Vācijā.

Lai noteiktu galīgo parakstu vākšanas rezultātu, vēlēšanu komisijas ziņas par parakstītājiem no parakstu vākšanas lapām ievadīja CVK parakstu vākšanas sistēmā, un apkopotie dati tika iesniegti pārbaudei Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Pārbaudē tika secināts, ka no visiem ierakstiem astoņiem parakstītājiem nebija Latvijas pilsonības, bet 15 parakstītājus nebija iespējams identificēt. Atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem viena persona parakstu pārbaudes brīdī bija mirusi, taču šis paraksts tika līdzskaitīts, jo šādos gadījumos vērā tiek ņemts parakstīšanās datums.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas