Palielinās zemnieku interese par auzu bioloģisko audzēšanu

Gatavojoties jaunajai ražas sezonai, AS Rīgas Dzirnavnieks turpina slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu ražas iepirkumiem, BNN vēsta uzņēmumā.

Šogad daudz lielāku uzmanību plānots pievērst auzu iegādei, ņemot vērā auzu produktu ražošanas apmēru kāpumu.

Pirms diviem gadiem uzņēmums uzsāka speciālu graudaugu audzēšanas programmu Latvijā ar mērķi ieinteresēt zemniekus vairāk audzēt auzas un uzlabot to kvalitāti un ražīgumu.

Jaunajā ražas sezonā šajā programmā piedalīsies 30 zemnieku saimniecības no dažādiem Latvijas reģioniem. Šogad programmas dalībnieki dubultojuši apsējamo teritoriju, sasniedzot 3 200 hektāru.

AS Rīgas Dzirnavnieks valdes loceklis Žilvinas Pakeltis stāsta, ka plānots iepazīstināt zemniekus ar jaunām ražīgākām auzu šķirnēm, kas satur augstāku beta-glikānu, tādā veidā sekojot līdzi pasaulē pieaugošajai veselīgu produktu patēriņa tendencei. «Vienlaikus vēlamies veicināt zemnieku interesi par bioloģisko auzu audzēšanu, atvēlot tam lielākas platības. Jāmin, ka pašu zemnieku interese par šo kultūru pieaug – to var secināt pēc tā, ka tirgū ir manāms sējai paredzēto auzu iztrūkums.»

Rīgas dzirnavnieks šogad izmēģinās arī jaunas ziemas kviešu šķirnes ar augstāku proteīna saturu, kā arī pārrunas notiek ar sadarbības partneriem, lai uzņēmums varētu nodrošināt zemniekus ar jaunām, izturīgākām rudzu šķirnēm, uzsver Pakeltis.

Komentējot šī brīža sējumus, Pakeltis norāda, ka pagaidām situācija ar sējumiem Latvijā, kā arī citās Baltijas valstīs izskatās daudzsološa – vienīgi atsevišķos reģionos rapšu sējumi ir uz jautājuma zīmes. «Tas, ka Eiropā un Krievijā nav bijis novērots kailsals, ir labs priekšnosacījums uz labu ražu. Tomēr noteicošie būs laikapstākļi nākamajos mēnešos – ja tie būs nelabvēlīgi, situācija var apgriezties kājām gaisā un ietekmēt graudaugu cenas.»

Ref:224.000.225.976

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas