Dabas muzejs aicina baudīt dāliju krāšņumu

No 3. līdz 6.septembrim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt izstādi Dālijas 2020. Pateicoties siltajai vasarai, izstāde solās būt īpaši krāšņa, stāsta muzeja pārstāve Baiba Krustiņa.

Tajā būs apskatāmas vairāk nekā 400 dāliju šķirnes, daļa no tām – izcili un pirmo reizi aplūkojami pašmāju selekcionāru jaunumi.

Kā pauž Krustiņa: «Dālijas, kas ne velti tiek dēvētas par rudens karalienēm, ir ļoti izplatītas un iemīļotas – tās iekarojušas latviešu sirdis no paaudzes paaudzē. Krāšņie dāliju ziedi katru rudeni turpina pārsteigt gan ar savu izmēru un krāsu, gan ziedkopu formu un smaržu.»

Izstāde tapusi sadarbībā ar selekcionāriem un audzētājiem no biedrības Latvijas Dālijas, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Nacionālā botāniskā dārza Salaspilī. Selekcijas un kolekciju jaunumus no visas pasaules aplūkot piedāvās: Helga Ancāne, Aivars Baroniņš, Rita Zaļā, Iveta Mellace, Agija Karlsone un Rita Ancāne. Pirmo reizi savas selekcionētās dālijas parādīs Maija un Ēvalds Breikši no Valmieras.

Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dāliju audzēšanu un šķirņu izvēli savam dārzam. Turpinot ikgadējo tradīciju, izstādes apmeklētāji būs aicināti piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu skaistāko dāliju šķirni.

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību un ievērotu valstī spēkā esošos noteikumus par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem, Dabas muzejs informē, ka izstādē vienlaicīgi drīkstēs atrasties 30 cilvēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas