Dabas resursu nodokļa izmaiņu dēļ pieaugs maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā

Dabas resursu nodokļa izmaiņu dēļ no nākamā gada pieaugs maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

23.novembrī Saeima pieņēma grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, paredzot, ka turpmākajos gados pakāpeniski pieaugs dabas resursu nodokļa likme, ietekmējot arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Paredzēts, ka no šobrīd noteiktajiem 50 eiro par tonnu, 2021.gadā dabas resursu nodokļa likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu noglabāšanu poligonā Getliņos būs 65 eiro, 2022.gadā – 80 eiro, bet no 2023.gada 1.janvāra – 95 eiro par tonnu.

Poligona Getliņi pamatizmaksas par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu paliks nemainīgas, taču dabas resursu nodokļa likmes pieauguma dēļ kopējais tarifs ar katru gadu pieaugs proporcionāli likmes pieaugumam.

No 2021.gada 1.janvāra kopējais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu būs 66,55 eiro bez PVN pašreizējo 60,81 eiro par tonnu vietā.

Līdz ar to pašlaik spēkā esošā maksa par viena kubikmetra izvešanu Rīgā mainīsies divās zonās, kuras apsaimnieko SIA Clean R no 16,14 eiro par kubikmetru un 16,43 eiro par kubikmetru uz 16,78 un 17,07 eiro par kubikmetru.

SIA Eco Baltia vide apsaimniekotajā zonā maksa mainīsies no 16,53 eiro par kubikmetru uz 17,23 eiro par kubikmetru, bet PS Lautus vide apsaimniekotajā zonā no 12,12 eiro par kubikmetru uz 12,72 eiro par kubikmetru. 

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (APP) norāda, ka nešķiroto sadzīves atkritumu nodošanas izmaksu palielinājums ir vēl viens iemesls pašvaldībai beidzot nodrošināt ērtas atkritumu šķirošanas iespējas.

«Atsevišķi nodalot plastmasu, papīru, stiklu un bioloģiskos atkritumus, varam samazināt izdevumus un risināt vides problēmas. Tāpat jau meklējam veidus, kā pašvaldības iestādēs samazināt atkritumu rašanos un šādi rādīt piemēru sabiedrībai,» saka Cepurītis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas