Dabasgāzes cena Igaunijā sasniedz rekordu, bet vairums katlumāju kurina šķeldu

Igaunijā dabasgāzes cena sasniegusi rekordaugstu līmeni – 160 eiro par megavatstundu. Gada laikā šī energoresursa cena augusi seškārtīgi, tomēr cenas kāpumam ir ierobežota ietekme uz apkures cenām valstī kopumā, jo no centrālapkures katlumājām vairumu kurina ar šķeldu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Tatjanas Gasovas ģimene pirms pāris gadiem iegādājās māju Laiakilas ciemā, kas atrodas netālu no Tallinas. Viens no faktoriem mājokļa izvēlē bijusi gāzes apkure un energoresursa tobrīd salīdzinoši lētā cena. Šoruden apkures uzņēmums, kas sniedz pakalpojumu Gasovu ģimenes mājai, informējis, ka novembrī gāzes rēķins būs četras reizes lielāks nekā iepriekš.

Lasiet arī: Energoresursu cenas Eiropā sasniedz rekordus 

«Līdz šim biju apmierināta, jo mūsu rēķins februārī bija tikai 50 eiro. Līdz ar cenu kāpumu mums noteikti būs jāpāriet uz citu pakalpojumu sniedzēju, jo rēķins kļūs dārgāks un sasniegs 200 eiro,» intervijā ERR sacījusi Tatjana Gasova.

Igaunijā aptuveni puse mājsaimniecību tiek apkurinātas no centrālapkures tīkla, kur cenas regulē Igaunijas Konkurences pārvalde. Dati, ko apkopojusi Igaunijas Elektrības un apkures asociācija, liecina, ka no centrālapkures katlumājām valstī 60% siltumenerģiju iegūst no koksnes šķeldas, savukārt no dabasgāzes siltumenerģiju iegūst ap 20% centrālapkures katlumāju, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas