Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Dailes teātra direktors Andris Vītols

Dailes teātra direktors Andris Vītols ir nolēmis atstāt Dailes teātra valdes locekļa amatu pirms pilnvaru termiņa beigām, informē teātrī.

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Vītols Dailes teātri vada jau desmit gadu. Starp Kultūras ministriju un Vītolu noslēgtais darba līgums bija terminēts uz pieciem gadiem – līdz 2021.gada 3.jūnijam.

Kā pauž pats Vītols: «Man rūp Dailes teātra attīstība, izaugsme un reputācija. Esmu teātrim atdevis ne tikai savas zināšanas, bet arī savu sirdi. Šos gadus esmu strādājis pie stabilitātes un prognozējamas izaugsmes un uzskatu, ka teātri vadīt nav iespējams bez absolūtas pašatdeves. Savā ziņā teātra kolektīvam jāelpo vienā elpā. Diemžēl teātrī ir dažāds redzējums par to, kādam Dailes teātrim būt nākamajos 100 gados, kad notiks Smiļģa Dailes teātra pārdzimšana. Esmu pieņēmis izsvērtu un atbildīgu lēmumu pārtraukt darba tiesiskās attiecības un pamest Dailes teātra vadītāja amatu. Ceru, ka atklāta konkursa rezultātā tiks atrasts jauns līderis ar spēcīgu māksliniecisko redzējumu, kas ļaus Dailes teātrim arī turpmāk ieņemt nozīmīgu vietu Latvijas kultūrtelpā.»

Konkursu uz vakanto Dailes teātra valdes locekļa amatu Kultūras ministrija izsludinās tuvākajā laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas