Daļa pedagogu saņems vienreizēju pabalstu 300 eiro apmērā

Pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, pedagogu palīgiem un auklēm tiks izmaksātas vienreizējas piemaksas par darbu Covid-19 pandēmijas laikā, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Kopumā šim mērķim valdība IZM piešķīrusi 6,3 milj. eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kopējais finansējums vienreizējās piemaksas par vienu likmi nodrošināšanai ir 300 eiro, tai skaitā piemaksas bruto apmērs 242,74 eiro un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) – 57,26 eiro.

Piemaksas apmērs sastāda aptuveni 30% no pedagogu zemākās algas likmes.

Pirmskolas izglītības iestādes un speciālās izglītības iestādes no 2020.gada 9.novembra, kad valstī izsludināja ārkārtējo stāvokli, turpina darbu klātienē. Speciālo skolu un pirmskolu pedagogiem darbs šī brīža situācijā, kad Covid-19 infekcija turpina nekontrolēti izplatīties, ir saistīts ar palielinātu darba apjomu (regulāras dezinfekcijas, pastiprināta epidemioloģisko prasību ievērošanas uzraudzība izglītojamiem u.c.), kā arī ar paaugstinātu risku darbinieka drošībai un veselībai.

Pedagogu vidū arvien biežāk vērojama arī emocionālā izdegšana, jo darba slodze, kā arī fiziskā un psiholoģiskā intensitāte ir ievērojami palielinājusies.

Strādājot klātienē, šo izglītības iestāžu darbiniekiem nepārtraukti jāpiemērojas darba organizācijas izmaiņām un jārod radoši risinājumi, lai bērniem būtu iespēja saņemt kvalitatīvu un pilnvērtīgu izglītību.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas