Dānijā 45% jauno inficēšanās gadījumu konstatē Covid-19 britu paveidu

Dānija secinājusi, ka no visām pozitīvajām jaunā koronavīrusa analīzēm, kas ņemtas februāra otrajā nedēļā, 45% gadījumu konstatēts vīrusa britu paveids jeb B.1.1.7, tā Dānijas valdības paziņojumu citē britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Lai arī februārī inficēšanās rādītāji Dānijā ir sarukuši, vīrusa britu paveida izplatība vēršas plašumā. Tā pavairošānās rādītājs, kas norāda, vidēji cik cilvēkus ar vīrusu var aplipināt viena inficēta persona, Ziemeļvalstī bijis 1,25, otrdien mikoremuāru vietnē Twitter paziņojis Dānijas veselības ministrs Magnuss Heunike (Magnus Heunicke).

Dānijā inficēšanās ar vīrusa britu paveidu augusi mēneša laikā, jo janvāra pirmajā nedēļā tā īpatsvars bijis vien 3,7% no pozitīvajām analīzēm. Attiecīgi dāņu valdībai un veselības aprūpes sistēmai bažas radījis fakts, ka valstī strauji izplatās vīrusa britu paveids, kas ir lipīgāks par tā sākotnējo formu.

Dānijā Covid-19 līdz otrdienai, 16.februārim, ir prasījis 2 216 dzīvības un pēdējo divu nedēļu laikā saslimstības radītājs uz 100 000 iedzīvotāju bijis 109. Salīdzinājumam Latvijai šis rādītājs bijis 273, liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas