Dānijā ar trešo poti vakcinēs 26 nedēļas pēc pilnas vakcinācijas

Dānijā, kas plāno Covid-19 vakcīnas trešo jeb imunitātes pastiprināšanas poti dot visiem līdz šim vakcinētajiem iedzīvotājiem, tā tiks piedāvāta sešus ar pusi mēnešus pēc pirmā vakcinācijas kursa pabeigšanas. Šonedēļ Ziemeļvalsts sākusi izsūtīt uzaicinājumu uz papildu vakcināciju iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem, vēsta Dānijas ziņu portāls TheLocal.dk.

«Esam izvērtējuši, ka personām no 65 gadu vecuma, medicīnas un senioru aprūpes nozarē strādājošiem un cilvēkiem ar augstu saslimšanas risku būtu jāpiedāvā revakcinācija, kad pagājuši seši ar pusi mēneši kopš viņu pēdējās vakcinācijas,» tā piektdien, 15.oktobrī, pavēstījusi Dānijas Veselības pārvaldes direktora vietniece Helēna Probsta (Helene Probst).

Lasiet arī: Policija aizdomās par fiktīvas vakcinācijas veikšanu aiztur divas medicīnas darbinieces

Dānijas valdība par nodomu vakcinēt ar trešo devu visus iedzīvotājus, kuriem atļauts vakcinēties pret Covid-19, pavēstīja augustā. ES Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) to savukārt ieteica pagājušajā nedēļā attiecībā uz cilvēkiem vecumā no 18 gadiem. Ieteikums attiecas uz vācu un ASV ražotāju BioNTech/Pfizer Covid-19 vakcīnu, taču drīzumā šāds EZA ieteikums gaidāms arī attiecībā uz amerikāņu ražotāja Moderna vakcīnu.

Pēc Dānijas Veselības pārvaldes paustā, iedzīvotājiem no 65 gadu vecuma «nav iespējas izjust nopietnas blakusparādības pēc trešās devas». Gados jaunāki cilvēki savukārt var izjust nopietnāku ķermeņa reakciju, kā, piemēram, «sāpes injekcijas vietā, vieglu drudzi, diskomfortu un galvassāpes», skaidrojusi Dānijas atbildīgā iestāde, kā vēsta TheLocal.dk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas