Dānija atceļ sīriešiem piešķirtas uzturēšanās atļaujas, aicina doties mājās

Dānija kļuvusi par pirmo ES valsti, kura liegusi iespēju pagarināt pagaidu uzturēšanās atļaujas bēgļiem no Sīrijas, norādot, ka viņiem ir droši atgriezties kara izpostītās valsts atsevišķās daļās, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kopš 2020.gada vasaras Dānijā vismaz 189 sīriešiem liegts vērsties ar iesniegumu par pagaidu uzturēšanās atļaujas termiņa pagarināšanu. Ziemeļvalsts atbildīgās iestādes šādu attieksmes maiņu raksturojušas kā pamatotu saistībā ar kādu pētījumu, kur secināts, ka atsevišķās Sīrijas daļās drošības situācija ir būtiski uzlabojusies, nu jau desmit gadus ilgajam Sīrijas Pilsoņu karam kopumā turpinoties ar samazinātu vardarbības apjomu.

Lasiet arī: Japāna attīrīto Fukušimas ūdeni izlaidīs okeānā

Organizācija Bēgļi Dānijā laipni gaidīti norādījusi, lēmumi neizskatīt uzturēšanās atkļauju pagarinājumu tikuši pārsūdzēti, un 30 gadījumos pārsūdzība tiesā zaudēta.

Dānijai nav diplomātisko attiecību ar Damasku, un tā nevar deportēt cilvēkus tieši uz Sīriju. Pagaidām rastais risinājums ir atsevišķu pārsūdzības zaudējušo Sīrijas pilsoņu ievietošana aizturēšanas centrā. Bēgļu tiesību aizstāvības organizācijas gan norāda, ka aizturēšana tajā līdzinās cietumam, kura iemītniekiem nav iespējas strādāt, studēt vai saņemt pilnvērtīgu veselības aprūpi, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas