Dānijā izsludinātas ārkārtas parlamenta vēlēšanas

Dānijas premjerministre Helle Torninga-Šmita

Dānijas premjerministre Helle Torninga-Šmita (Helle Thorning-Schmidt) trešdien, 27.maijā, izsludinājusi ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

«Dānija ir atguvusies – esam ārā no krīzes. Ir laiks jautāt dāņiem, vai tie vēlas saglabāt šo kursu,» norādījusi premjerministre, paziņojot, ka ārkārtas parlamenta vēlēšanas notiks 18.jūnijā.

Spriežot pēc sabiedriskās domas aptauju rezultātiem, Torningas-Šmitas centriski kreisā koalīcija vēlēšanās varētu saņemt mazāk balsu nekā opozīcijā esošais centriski labējais bloks, ko vada liberālā spārna pārstāvis, bijušais premjerministrs Larss Lēke Rasmusens (Lars Loekke Rasmussen).

Torningas-Šmitas vadītā partija Sociāldemokrāti solījuši vēlētājiem palielināt valsts tēriņus sociālajā fondā, tikmēr Dānijas liberālā partija «Venstre», ko vada Rasmusens, paudusi apņemšanos samazināt valsts tēriņu apjomu.

Sabiedriskās domas aptaujas arī liecina, ka vērā ņemams un augošs skaits vēlētāju ir gatavi atdot balsis par Dānijas Tautas partiju, kas iestājas par imigrācijas ierobežošanu Dānijā, ziņo BBC.

Ref: 111.111.103.2530

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas