Dānijā miris karikatūrists, kurš sadusmoja islāma pasauli

Dānijā 86 gadu vecumā miris karikatūrists Kurts Vestergards (Kurt Vestergard), kurš piedalījās islāma pravieša Muhuameda karikatūru veidošanā presei, uz ko musulmaņu pasaules radikālākā daļa reaģēja ar vardarbības akcijām, kurās gāja bojā vairāki cilvēki, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vestergards pēc ilgas slimības aizgājis aizsaulē dabiskā nāvē, tā svētdien, 18.jūlijā, viņa ģimene pavēstīja dāņu medijiem.

Pieredzējušais ilustrators 2005.gadā veidoja vienu no 12 zīmējumiem, ko publicēja labējā spārna dāņu laikraksts Jyllands-Posten ar nosaukumu Muhameda seja. Viņa veidotā karikatūra izraisīja īpašu niknumu musulmaņu vidū, kuriem ir vispārējs princips, ka ir aizliegts veidot un rādīt attēlus, kuros redzams islāma pravieša Muhamed atainojums.

Lasiet arī: Francijā atzīst 14 personu līdzdalību 2015.gada Parīzes teroraktos

Ticīgo radikāļu niknums izpaudās agresijas vilnī pret visu, kas saistās ar Dāniju. 2006.gadā vardarbības akcijās gāja bojā vairāki desmiti cilvēku, notika uzbrukumi Dānijas vēstniecībām, ieskaitot vēstniecību Sīrijā, kas tika nodedzināta.

Vēlme atriebt aizskartās reliģiskās jūtas neaprima. 2010.gadā dāņu policija Vestergārda mājā noķēra kādu 28 gadus vecu somālieti, kurš bija bruņojies ar nazi un cirvi un nodomu viņu nogalināt. Karikatūrists, kurš ar laikrakstu Jyllands-Posten bija sadarbojies kopš 1980.gadiem, bija spiests dzīvot policijas aizsardzībā ar slepenu dzīvesvietas adresi, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas