Dānija nolemj jūrā celt vēja enerģijas salu 12 ha platībā

Dānija vienojusies par vēja enerģētikas parka būvniecību Ziemeļjūras salas veidolā. Projekts, ko Dānijas valdība nosaukusi par lielāko būvprojektu valsts vēsturē, pēc tā īstenošanas ļaus nodrošināt elektrību desmit miljoniem mājsaimniecību.

Kā ceturtdien, 4.februārī, paziņojumā presei vēstīja Dānijas Klimata, enerģētikas un komunālo pakalpojumu ministrija un Dānijas Enerģētikas aģentūra, šī Ziemeļvalsts ir nospraudusi 2050.gadu kā laiku, kad Ziemeļjūrā beigs iegūt naftu un dabasgāzi un apturēs arī ieguves licenču izsniegšanu.

Meklējot dabai draudzīgus energoresursus, Dānijas valdība ir parakstījusi vienošanos par publiskās-privātās partnerības ieceri vēja enerģētikas parka izveidei Ziemeļjūrā.

Eiropas Komisija ir izvirzījusi mērķi līdz 2050.gadam ES dalībvalstu teritoriālos ūdeņos panākt vēja enerģijas parku izveidi ar kopējo jaudu 300 GW.

«Uzbūvējot pasaulē pirmo enerģētikas centru ar 10 GW potenciālo jaudu, Dānija sniegs būtisku ieguldījumu šī ambiciozā mērķa sasniegšanā,» norādījis Dānijas Klimata, enerģētikas un komunālo pakalpojumu ministrs Dans Jergensens (Dan Jørgensen).

Plānots, ka elektrostacija ļaus nodrošināt elektrību desmit miljoniem mājsaimniecību. Ilgtermiņa mērķis ir rast iespēju enerģētikas salā uzglabāt no atjaunojamiem resursiem iegūto elektrību, pārvērsto to šķidrā degvielā un novadīt to uz Dāniju un citām kaimiņvalstīm pa jūras gultnē ieklātiem kabeļiem, teikts Dānijas iestāžu paziņojumā presei.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas