Dānija pilnībā atsakās no AstraZeneca potes, Latvija apsver pieteikties uz dāņu neizlietotajām devām

Latvija sazināsies ar Dāniju ar mērķi noskaidrot, vai būtu iespējams pieteikties uz liekām AstraZeneca vakcīnām, mikroemuāru vietnē Twitter paziņojis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Dānija trešdien, 14.aprīlī, paziņojusi, ka tā pilnībā atsakās no AstraZeneca Covid-19 vakcīnas izmantošanas, tādējādi kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kas pieņēmusi šādu lēmumu.

Neskatoties uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) rekomendācijām turpināt šīs potes izmantošanu «Dānijas potēšanas kampaņa turpināsies bez AstraZeneca vakcīnas,» paziņojis Dānijas Veselības pārvaldes direktors Sērens Brostroms.

Dānija AstraZeneca vakcīnas izmantošanu uz laiku apturēja 11.martā, ņemot vērā retos, taču nopietnos trombu veidošanās gadījumus, kas varētu būt saistāmi ar britu un zviedru uzņēmuma ražoto vakcīnu.

Kā vēstīts, trešdien Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja Juta Kroiča žurnālistiem pavēstīja, ka līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens letāls gadījums, kuram būtu noteikta cēloniska saistība ar vakcīnu pret Covid-19.

Kopumā vakcīnu ieguvumi ievērojami atsver potenciālos riskus, tādējādi sekas pēc pārslimota Covid-19, piemēram, neiroloģiski, psihiski un kognitīvi traucējumi, demence un koncentrēšanās spēju zudums, var radīt daudz nopietnākas sekas nekā potenciālās blakusparādības pēc vakcinācijas, sacīja Kroiča.

Vakcīnas pret Covid-19 tiek izstrādātas, ievērojot tādas pašas stingras prasības kvalitātei, drošumam un efektivitātei kā jebkurām citām zālēm, iepriekš norādījusi Zāļu valsts aģentūra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas