Dānija šonedēļ atcels vairumu epidemioloģisko ierobežojumu

Dānija paziņojusi, ka šonedēļ atcels vairumu valstī spēkā esošo epidemioloģisko ierobežojumu. Vienlaikus Ziemeļvalstī tiks turpināta vērienīga regulāra Covid-19 analīžu ņemšana un iedzīvotāju vakcinācija pret bīstamo slimību, vēsta Dānijas ziņu portāls TheLocal.dk.

Otrdien, 18.maijā, Dānijas parlamenta vairākums atbalstījis ieceri no piektdienas, 21.maija, atļaut valstī saimniecisko darbību atsākt visiem iekštelpu uzņēmumiem un iestādēm, izņemot naktsklubus un deju zāles.

Tas nozīmē, ka nedēļas beigās uzņemt klientus telpās atkal varēs sporta un kultūras iestādes, kā arī pirtis un ūdensprocedūru centri. Pilnībā tiks atvērtas arī izglītības iestādes, ieskaitot augstākās izglītības iestādes.

Lasiet arī: Klātienē atsāks darboties lielajos tirdzniecības centros esošie veikali ar atsevišķu ārēju ieeju

Ziemeļvalstī jau aptuveni mēnesi ir spēkā īpaša Covid-19 pasu sistēma, kas apliecina personas imunitāti pret slimību. Sistēma paliks spēkā arī turpmāk, un dokuments būs nepieciešams, piemēram, lai klātienē apmeklētu augstskolu.

Vienlaikus ar ierobežojumu atcelšanu tiks turpināta liela apjoma analīžu veikšana, lai konstatētu iespējamus jaunus slimības uzliesmojumus. Piemēram, diennaktī līdz otrdienai, 18.maijam, Dānijā veiktas 173 133 PCR tipa analīzes, no kurām pozitīvas bijušas 0,53%, vēsta TheLocal.dk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas