Dānijas imigrācijas eksministrei piespriež cietumsodu

Tiesa Dānijā atzinusi bijušo imigrācijas ministri Ingeru Stoejbergu (Inger Stoejberg) par vainīgu pretlikumīgā patvēruma meklētāju pāru sadalīšanā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Kā pirmdien, 13.decembrī, lēmusi Dānijas Augstākā tiesa, politiķe 2016.gadā, pildot Dānijas imigrācijas ministres pienākumus, pieņēmusi rīkojumu, kas paredzēja precētus patvēruma meklētājus, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, neizmitināt kopā ar laulāto partneri. Stoejbergai piespriests 60 dienas ilgs cietumsods.

Lasiet arī: Baltijas jūrā saduras dāņu un britu kuģi

Politiķe, kura šobrīd ir pie frakcijām nepiederoša Dānijas parlamenta deputāte, noliegusi, ka būtu rīkojusies nelikumīgi un skaidrojusi, ka šāda politika veidota, lai cīnītos ar nepilngadīgo laulībām. Stoejberga ieņēma imigrācijas ministres amatu no 2015. līdz 2019.gadam, kad strādāja toreizējā centriski labējā valdībā.

ES tobrīd kopumā saskaroties ar lielu migrācijas plūsmu no Tuvajiem Austrumiem uz bloka dalībvalstīm ar augstāko dzīves līmeni, Stoejberga ieņēmusi stingru nostāju imigrācijas jomā un pieņēmusi vairākus desmitus ierobežojošu pasākumu, ieskaitot minēto – par nepilngadīgu laulāto patvēruma meklētāju izmitināšanu atsevišķi. Dānijas parlamentā Folketingā ir gaidāms balsojums par Ingeras Stoejbergas mandāta atņemšanu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas