Dānijas skolām mīkstina Covid-19 ierobežojumus

Dānijā nolemts vairs nesūtīt uz mājām pašizolācijā tos skolēnus, kuri nonākuši ciešā kontaktā ar kādu personu, kurai ir apstiprināta inficēšanās jauno koronavīrusu. Ziemeļvalstī epidemioloģiskie ierobežojumi tiek atcelti, jo pret Covid-19 pilnībā ir vakcinējušies vairāk nekā 80% pieaugušo iedzīvotāju, vēsta Dānijas ziņu portāls TheLocal.dk.

Jaunās vadlīnijas skolu un skolēnu dzīvei ar Covid-19 pirmdien, 6.septembrī, apstiprinājusi Dānijas Veselības pārvalde. «No šī brīža tikai inficētajiem [skolēniem] būs jādodas pašizolācijā. Skolēniem, kuri kļuvuši par tuvām kontaktpersonām, ieteicams veikt testus, lai viņi varētu turpināt nākt uz skolu vai bērnudārzu,» pavēstījusi iestāde.

Jauninājumi aizstāj Dānijas līdzšinējo praksi – skolām sūtīt mājās inficēto personu tuvākās kontaktpersonas. Nevakcinētiem bērniem, kuri iepriekš nav pārslimojuši vīrusu, turpmāk tiks lūgts pēc iespējas ātrāk veikt jebkāda veida koronavīrusa analīzes un ceturtajā un septītajā dienā pēc kontakta ar inficēto personu – papildus veikt divas PCR tipa analīzes.

Lasiet arī: Latvijā radīta lietotne, kas ļauj «izkratīt sirdi»

Skolēni varēs turpināt apmeklēt skolu, gaidot analīžu rezultātus, bet tiks nosūtīti mājās, ja viņiem parādīsies simptomi vai analīžu rezultāti būs pozitīvi. Dānijā analīzes neiesaka veikt līdz trīs gadu vecumam, ja vien bērniem nav redzami Covid-19 simptomi. «Jaunās vadlīnijas galvenokārt nozīmēs to, ka mēs izvairīsimies no tik daudz bērnu sūtīšanas mājās, jo no šī brīža viņi varēs skolā veikt ātrās analīzes, tūlītēji reaģējot uz klasesbiedra inficēšanos,» sacījusi Dānijas izglītības ministre Prenille Rozenkranca-Teila (Pernille Rosenkrantz-Theil). Jaunās vadlīnijas Dānijā stāsies spēkā «pēc iespējas ātrāk», tā Dānijas izglītības ministre.

Kā liecina ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati, Dānijā līdz 29.augustam pret Covid-19 pilnībā bija vakcinējušies 83,5% pieaugušo iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas