Dānijas Veselības pārvalde aicina atjaunot Covid-19 sertifikātu kafejnīcās, koncertos

Dānijai, saskaroties ar gada augstākajiem koronavīrusa inficēšanās rādītājiem, Dānijas Veselības pārvaldes vadība aicinājusi politiķus atjaunot Covid-19 sertifikāta prasību kafejnīcu un koncertu apmeklēšanai, vēsta ziņu portāls TheLocal.dk.

Aizvadītajā vasarā Ziemeļvalsts iedzīvotāji strauji vakcinējās pret Covid-19, kas ļāva valstī atcelt epidemioloģisko ierobežojumu kopumu. Līdz šim valstī pret bīstamo slimību ir vakcinējušies 88,3% pieaugušo iedzīvotāju. Tā kā vakcīna vairumu cilvēku pasargā no smagas slimības gaitas, bet nepasargā no inficēšanās, līdz ar inficēšanās rādītāju kāpumu šoruden visā Eiropā dienas jauno inficēšanās gadījumu skaits audzis arī Dānijā.

Lasiet arī: Pasaules Covid-19 inficēto skaits sasniedz 250 miljonus, puse jauno gadījumu – Eiropā

Ceturtdien, 4.novembrī, Dānijas jauno koronavīrusa inficēto skaits sasniedzis 2 598, kas valstī bija 2021.gada antirekords. Dāņu slimnīcās hospitalizēto slimības pacientu skaits savukārt bija 246 – nepilnas trīs reizes lielāks nekā 86, kāds bija Covid-19 pacientu skaits slimnīcās oktobra sākumā.

«Mans ieteikums ir politiķiem un parlamentam, jo šie ir politiski lēmumi,» pagājušās nedēļas beigās telekanālam TV2 sacīja Dānijas Veselības pārvaldes direktors Serens Brostrems (Søren Brostrøm). Viņš paudis satraukumu par situācijas pasliktināšanos, aicinot atkārtoti ieviest ierobežojumus sabiedriskās vietās pulcēties personām bez dāņu Covid-19 sertifikāta – koronapases.

«Medicīniskā ziņā es to saredzu kā labu iespēju [, ko ieviest] kafejnīcās, restorānos, koncertos un naktsdzīvē. Šobrīd tā būtu laba doma,» sacījis Brostrems.

Iepriekšējie ar koronapasi saistītie ierobežojumi valstī tika atcelti 1.septembrī, vēsta TheLocal.dk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas