Dāniju un ASV vaino ES politiķu izspiegošanā

Dānijas militārās izlūkošanas dienests palīdzējis ASV no 2012. līdz 2014.gadam vākt informāciju par Eiropas politiķiem, ieskaitot Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel), tā citējot dāņu medijus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Dānijas Izlūkošanas dienests iepriekšējā desmitgadē ir sadarbojies ar ASV Nacionālo drošības aģentūru, lai ievāktu informāciju, tā liecina Dānijas raidorganizācijas Danmarks Radio veikts pētījums, kas izplatīts Eiropas ziņu aģentūrām.

Lasiet arī: Rietumvalstis aicina PVO veikt padziļinātu Covid-19 izcelsmes pētīšanu

Balsoties uz deviņu tādu informācijas avotu intervijām, kuriem esot piekļuve minētā dienesta klasificētai informācijai, Danmarks Radio vēsta, ka līdztekus Merkelei, noklausoties tālruņa sarunas un piekļūstot tālruņa īsziņām, noklausīti arī toreizējais Vācijas ārlietu ministrs Franks-Valters Šeinmeiers (Frank-Walter Steinmeier) un toreizējais Bundestāga opozīcijas līderis Pērs Šteinbruks (Peer Steinbruck). Dāņu un amerikāņu izlūku sadarbībā okšķerēts arī par Zviedrijas, Norvēģijas un Francijas amatpersonām, teikts pētījumā.

Komentējot žurnālistu secināto, Dānijas aizsardzības ministre Trīne Bramsena (Trine Bramsen) sacījusi Danmarks Radio, ka «tuvu sabiedroto sistemātiska noklausīšanās ir nepieņemama», vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas