Pašvaldībām arī turpmāk jāapsaimnieko savā teritorijā esošās piejūras pludmales

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) ir gatava arī turpmāk apsaimniekot tās pārziņā esošās pludmales Rīgas jūras līcī un pie Baltijas jūras, taču par piekrastes zonām, kas atrodas ārpus īpaši aizsargājamām dabas teritorijām tāpat kā līdz šim jārūpējas pašvaldībām, uzsver DAP.

«Kopš 2015.gada, kad stājās spēkā Zemes pārvaldības likums, atbildība par pludmaļu uzturēšanu pie jūras uzticēta pašvaldībām, izņemot nelielas teritorijas, kas atrodas nacionālajos parkos speciāli noteiktās zonās un dabas liegumos. No visiem gandrīz 500 kilometriem piekrastes šādi ir 98 kilometri, un par daļu no tiem DAP ir noslēgusi apsaimniekošanas līgumus ar pašvaldībām,» norāda pārvaldē.

Tāpat DAP atzīmē, ka šo pludmaļu apsaimniekošana pašvaldībām uzticēta pēc viņu pašu iniciatīvas, turklāt šim mērķim pašvaldībām pagājušajā gadā vien bija piešķirti 199 tūkstoši eiro no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības valde nolēmusi, ka no 2020.gada vairs nekops piekrastes joslu, kas pieder valstij un atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes pārvaldības teritorijās.

«Jāuzsver, ka lielāko daļu piekrastes zonas, tāpat kā pārējās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas iekšzemē apsaimnieko un kārtību tajās uztur pati Dabas aizsardzības pārvalde, kas turklāt veido un uzturot infrastruktūru – takas, laipas, kāpnes un pieejas apskates objektiem,» pauž DAP ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Turklāt no pludmaļu, gan arī citu dabas objektu apmeklējuma tiešās ieguvējas ir tieši pašvaldības, jo tūristi nakšņo šajās teritorijās, iepērkas un citā veidā dod pienesumu teritoriju ekonomiskajai attīstībai, atzīmē pārvaldē.

Līdzšinējo sadarbību ar pašvaldībām DAP uzskata par veiksmīgu un to vēlētos turpināt, taču, ja pašvaldības lems citādi, pludmales zonu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās apsaimniekos pašu spēkiem, ieguldot līdzekļus no DAP pamatbudžeta.

Kopumā Dabas aizsardzības pārvaldes pārziņā nodotas 23 atsevišķas pludmales zonas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās kopumā 98 kilometru kopgarumā. Līgumi par apsaimniekošanu noslēgti ar sešām pašvaldībām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas