bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 18.08.2018 | Vārda dienas: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
LatviaLatvija

Darba likuma grozījumi: paredzēti atvieglojumi darbiniekiem ar bērniem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Autors: SXC

Saeima ceturtdien, 5.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma apjomīgus grozījumus Darba likumā, kas paredz noteikt jaunus pienākumus, atbildību un tiesības gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Tā, piemēram, darbiniekam, kura aprūpē ir viens vai divi bērni līdz 14 gadu vecumam, likumprojekta otrā lasījuma redakcijā paredzētas tiesības uz vismaz vienu apmaksātu papildatvaļinājuma dienu gadā.

Paredzēts arī, ka ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.

Papildināts arī Darba likuma pants, kas paredz darbiniekam tiesības uz īslaicīgu prombūtni. Savlaicīgi paziņojot darba devējam, īslaicīgā prombūtnē varēs atrasties darbinieks, kura aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam, bērna saslimšanas vai nelaimes gadījumā, kā arī, lai piedalītos bērna veselības pārbaudē, ja to nav iespējams veikt ārpus darba laika.

Likumprojektā precizēti ierobežojumi, kas attiecināmi uz no darba samaksas izdarāmiem ieturējumiem. Ja darba devējs veic ieturējumus, lai atlīdzinātu viņam radušos zaudējumus, šie ieturējumi nedrīkstēs pārsniegt 20 procentus no darbiniekam izmaksājamās mēneša darba samaksas. Jebkurā gadījumā darbiniekam saglabājama darba samaksa minimālās algas apmērā un par katru apgādībā esošu nepilngadīgo bērnu līdzekļi valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Attiecībā uz atpūtas dienu pēc asins nodošanas plānots noteikt, ka darbinieks, vienojoties ar darba devēju, to var izmantot citā laikā, bet ne vēlāk kā gadu pēc asins nodošanas. Darba devējam būs pienākums apmaksāt ne vairāk kā piecas šādas dienas kalendārā gada laikā. Patlaban ne dienu skaits, ne to izmantošanas termiņš likumā nav ierobežots.

Darba likuma grozījumi Saeimai jāskata vēl trešajā galīgajā lasījumā.

«Gatavojot likumprojektu otrajam lasījumam, esam papildinājuši to ar vairākiem jauninājumiem, taču 5.jūnijā pieņemtā likuma redakcija vēl joprojām neparedz izmaiņas attiecībā uz virsstundu darba apmaksu – vienu no tēmām, kas bija diskusiju krustpunktā, gatavojot šo likumprojektu iesniegšanai parlamentā. Darba devēju organizācijas šajā jautājumā pagaidām nav spējušas rast kompromisu ar arodbiedrībām, un arī politiķi šobrīd nav gatavi bez abu pušu piekrišanas virzīt kādu jaunu virsstundu apmaksas modeli. Taču sociālais dialogs turpinās un, iespējams, uz trešo lasījumu varam sagaidīt kompromisa risinājumu,» skaidro par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

«No vienas puses redzam daudz piemēru, ka pašreizējā virsstundu apmaksas sistēma praksē reāli nedarbojas, un darbinieki tā vietā, lai saņemtu apmaksu dubultā, pārstrādātās stundas vispār neuzskaita un nesaņem neko. No otras puses, ir saprotamas arī arodbiedrību bažas par minimālās algas saņēmējiem, piemēram, mazumtirdzniecībā, kuriem jauna virsstundu apmaksas kārtība varētu nozīmēt ieņēmumu samazinājumu,» situāciju raksturo komisijas vadītāja.

Attiecībā uz darba līgumā norādāmo informāciju likumprojekts otrajā lasījumā papildināts ar normu, ka darba līgumā neietver noteikumus par svešvalodas prasmi, ja tā nav pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.

Ref:103.000.103.6318


Pievienot komentāru

 1. tanta teica:

  Sanāk ka man būs jāstrādā pa to pašu algu+ bērnu mammas vietā kad tā būs prom???Š o prombūtni vajadzētu apmaksāt no valsts līdzekļiem,jo strādāt vienu darbu ar bērnu mammu kas regulāri atprasās no darba nevēlos!!!!!!!!!!!!!!!

  • A teica:

   Gribētu dzirdē,t kā dziedāsi, kad pašai būs bērni?!

   • tanta teica:

    Mani bērni sen jau izauguši.Savā laikā strādāju tāpat kā visas,nekādu atlaižu nebija.Neviens manu darbu nepalīdzēja,bij jātur kolēģēm līdzi

    • Mamma teica:

     Un tāpēc tagad jāatriebjas visai pasaulei? Kamēr man nebija bērna, es arī daudzus gadus strādāju un nekurnēju, ka kolēģēm bērni slimoja. Tagad, kad arī man ir bērns, esam mainītās lomās, jo kolēģu bērni jau izauguši un viņas var atkal strādāt ar lielāku atdevi.

    • vēsā teica:

     visas pasakas sākas ar-reiz bija.Nevajag jau,tikai tāpēc,ka pašas bērni jau izauguši,būt tik nenovīdīgai.Gan jau tāpat atprasījās,vai ne,skrēja persob\niskās darīšanās,vai kā citādāk.

    • klacas teica:

     Tad ari zale bij zalaka un saulite spozaka..:d

     Tas nenozime ka katru dienu jaskrien prom,bet gan ir gadijumi kad tiesham vajag izskriet.
     Un ja ir mates kuras atprasas parak biezi,tad lai par to spriez darba devejs.,nevis tresha persona.

  • To tanta from MP teica:

   nešaubos,ka arī tava mamma KĀDREIZ ir atprasījusies no darba- TEVIS DĒĻ… Un apdomā varbūt labāk kādreiz tiksi pie bērniņa un vēl pati priecāsies, ka šādas iespējas tiek piešķirtas.

  • ja? teica:

   Tad jau Tu pati esi aita, ja strādā cita vietā.

  • lolita teica:

   Piekrītu teiktajam! Man pašai bērni 21un 18 gadīgi.Pašai 40.Ar bērnu veselības problēmām tiku galā bez visiem atvieglojumiem.Un ja tā loģiski padomā-kas tad TIE par atvieglojumiem-smiekli nāk…

 2. B teica:

  Tantai bērnu nav bijis un nebūs. Tad kad tanta būs pensijā, tad mūsu bērni viņu uzturēs, jo tanta būs veca, nevarīga, vientuļa un maznodrošināta pensionāre, kura regulāri saņems pabalstus.

  • tanta teica:

   Man ne tikai lieli bērni,bet arī mazbērni paaugušies.Strādāju kā visas un vecumā viena nebūšu.Tagad jaunās mammas neko nevar,visu gatavu jāiedod.Lai noīrē aukli

   • Anonīms teica:

    Kadreiz bija algas,normali draba laiki.
    Un cilveki vareja ari atlauties to pashu aukli…,bet tagad aukle izmaxa dubulta neka spej nopelnit.
    Un ko lai dara tas mammas kuram jau ir tris bernini…
    Shitas vecas nestimulejoshas smadzenes…

   • Anonīms teica:

    tikai nabadzīte nepārsstrādājies egoiste

 3. es teica:

  Forši, beidzot padomāts par vecākiem ar bērniem!

 4. oka teica:

  Visi likuma grozījumi vērsti ierēdņu un valsts institūcijā strādājošo virzienā!Kāpēc darba devējam būtu jāapmaksā papildus brīvdienas?Viņš jau tā katru mēnesi aizšķipelē valstij milzīgu naudu.Donori ir valstiska lieta un bērnu daudzums arī ir valstiska lieta,ne darba devēja.Vai tas nozīmē,ka tagad daudzbērnu vecākiem darbu atrast būs daudz grūtāk,un donoriem arī?var redzēt,kurš sastāda likumus.

  • teica:

   Kāpēc daudzbērnu vecākiem grūtāk atrast darbu? Neviens Tev CV neprasa uzrādīt ģiemens stāvokli + pārrunās to nedrīkst jautāt

   • oka teica:

    tad kad Tev gribēsies papildus darba devēja apmaksātas brīvdienas,ja vajadzēs kādu saīsināt-kurš būs pirmais?

    • good advice teica:

     Jā šādi domā, tad kaut kādai kopīgai apziņai, morālei vispār nekur nav vietas. Valdība un valsts esam tie paši mēs. nav tā, ka valsts ir kaut kāds amorfs atribūts, no kā pasmeļ naudu. Varbūt, ja nebūtu tāds pī, tev ietu labāk biznesā.

     • es teica:

      Diez kāda tā Tanta ir vecāmāte ja neizprot jaunās māmiņas,laikam ļoti slikta.Kā lai māmiņas algo aukli,ja saņem minimālo.Tā arī kaut kā lāpās.Pati esu strādājoša vecmāmiņa,palīdzu cik spēju ,bet par mūsu valsts likumdošanu neko labu pateikt nevaru,viņiem vienkārša tauta nav vajadzīga.

 5. mamma teica:

  ha ha.likums ir likums bet dzīvē un darbā notiek savādāk.ja priekšnieks nevarēs vai negribēs palaist tad tā arī notiks.ne jau visur priekšnieki ir saprotoši.

 6. vēsā teica:

  Būtu priecājušies,ka kaut kas notiek,kā normālā sabiedrībā.Es piemēram nebļauju,ka nav nepavisam taisnīgi,ka es,izaudzinājusi,izskolojusi 5 bērnus,pensijā aiziešu tāpat,kā bezbērnu tantes

 7. lolita teica:

  Nu atvainojiet-15,16,17,18 gadīgs bērns pats var aiziet pie ārsta(protams ir arī izņēmumi-garīgi slimi utt.) tad arī tādu bērnu vecākiem vajadzētu nākt pretīm,bet ne jau tādiem kuri aiz stūra smēķē un neapmeklē skolu!Par tādiem bērniem es arī neēsmu gatava stradāt vecāku vietā!

  • oka teica:

   Nosauksim to pareizajaa vaardaa-tas ir jauns nodoklis uzneemeejiem-jo jaaapmaksaa papildus briivdienas saviem darbiniekiem un veel visiem iereedniem!!!

 8. daalija teica:

  Tanta toch kaut kaada tanta nevis normaala maate un ome…pirmkaart, slimam beernam ir vajadziiga mamma nevis aukle. 2.kaart- vai maz ir vajadziigs beerns, ja primaarais ir darbs un 3.kaart- aukle arii mazpilseetaas maksaa naudu, bet ar algaam gan nevar lieliities, labi, ja nedaudz virs minimaalaas sanaak…kaada veel aukle?!

 9. es teica:

  Jā, par ģimenes stāvokli darba intervijā prasīt nevar, bet realitātē prasa. Man tā arī pa jautāja vai ir, cik vecs, vai ir kas pieskata utt. AR ko man teikt, neteikšu tak ka nav ja ir! Gan jau treknu mīnusu man ievilka. Darbu protams nedabūju jo bērnam tikai 2 gadiņi.
  Tagad vēl vairāk negribēs pieņemt jaunos vecākus.

 10. esse teica:

  Jā, par ģimenes stāvokli darba intervijā prasīt nevar, bet realitātē prasa. Man tā arī pa jautāja vai ir, cik vecs, vai ir kas pieskata utt. AR ko man teikt, neteikšu tak ka nav ja ir! Gan jau treknu mīnusu man ievilka. Darbu protams nedabūju jo bērnam tikai 2 gadiņi.
  Tagad vēl vairāk negribēs pieņemt jaunos vecākus.

 11. Aivariņš teica:

  Es būtu laimīgs ja man iedotu parasto atvaļinājumu

 12. Santa teica:

  Audzinu četrus bērnus,bet svrīgākais ko esmu sapratusi…ne valsts,ne valdība man nevarēs palīdzēt,ja savas vajadzības vispirms netikšu darījusi zināmas Dievam. Tas ir visa pamatā. Mūsu kā valsts vienīgā problēma ir BEZDIEVĪBA.Jāsāk ar šo jomu,tad arī pārējais sakārtosies. Tā ir mana personīgā pieredze.

 13. likums teica:

  palasiet uzmanīgi. darba nedeļā ir LĪDZ 40H nedēļā. “”Līdz””, tas nozīmē, ka ne vairāk un var jeblurš darba devējs piemērot mazāk stundu nedēļā. LV ir drastiski un nekaunīgi darba devēji. No darbiniekiem izspeiž pēdējo sulu un maksāt negrib.
  Par kuru laiku var bērnu aizvest pie ārsta?! Pēc darba, tas nozīmē jau , ka nevar paspēt tikt līdz ārstam. Vācijā un citās ES valstīs ir gana lielākas brīvās stundas un ērtāki darba laiki. Valstst iestādēs vispār šausmas. Pēdējā laikā spiež nevis uz darba kvalitāti, bet kvantitāti. Iet uz to, ka nevis labāk un cilvēcīgāk veikt klienta pieņemšanu, bet ka tik ātrāk un ka tik vairāk klientu. Bieži to liek darīt vienam diviem cilvēkiem, virs kuriem izrīko 20 pārbaudītājus un 30 kontrolētājus, kuri faktiski kuļ pelavu maisus un traucē strādāt tiem dieviem parastajiem darbiniekiem.
  Kamēr valsts medomās par saviem cilvēkiem, tikmēt te nebūs normāli. Nekur, pat Lietuvā nav tā kā te.

 14. Invalidi teica:

  Vai kāds sniedz papildus darba tiesību aizsardzību cilvēkam, kuram ģimenē ir bērns invalīds?! Vai kāds aizsargā cilvēka ar invaliditāti tiesības darba tirgū? Invalīdi joprojām tiek diskriminēti. 1) Tiem nav atvieglojumu 2) tie strādā bieži vien vairāk par citiem un saņem mazāk, lai gan izglītība ir atbilstoša ieņemamajam amatam. Joprojām darbos aizkulisēs ir kāda maita, kura skaita cilvēka ienākumus un uzskata, ka invalīds tā jau ir bagāts, jo tam klāt vēl ir pensija un bezdarba gadijumā tam, nekas nenotiks un tātad tam var uzkraut tik daudz darba, lai tas aizdomātos, vai ir vērts palikt šādā darbā. Jo ja tas aizies, tad tam būs pensija kā iztika. Tā domā viena liela daļa darbinieku, kuru kolektīvos ir cilvēki ar invaliditāti. Par to skaļi nerunā, taču aizkulisēs šādi jautājumi tiek apspriesti. Tādējādi labs un pieredzējis darbinieks ar invaliditāti gadiem paliek nepasargāts no šāda veida uzskatiem. Protams, ka ir arī iecietīgie darba devēji un saprotošie un invalīdiem nāk pretī cilvēkam ar invaliditāti un pieļauj šo darba nedēļu ar mazāku stundu tarifu. Būtu labi, ja ar likumu noteiktu obligātu mazāku stundu skaitu cilvēkam ar invaliditāti. Jo tas ir tikai loģiski., ka tam tomēr ir invaliditāte un tādējādi tam darba spēju % ir mazāks par veselā cilvēka spējām. Vai vismaz ieviestu likumā obligāto rehabilitāciju 1x gadā cilvēkam ar smagām invaliditātēm. Invalīdi strādā smagas stundas tādēļ, ka ar savām pensijām nespēj izdzīvot. Nav cilvēkam ar invaliditāti jācieš darba devēju dēļ un nav ar pirkstu katru reizi jānorāda kādas ir invalīda tiesības. Kur lai cilvēks ar invaliditāti atrod darbu, ja pat valsts un pašvaldību iestādes joprojām nav pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos?! Valsts nerāda pozitīvo piemēru un ja valsts attieksme pret invalīdiem ir pavirša, tad kapēc firmām par to jāuztraucas.

 15. zile teica:

  valdiba pamodusies. laiks domat par jauno paauzi kas vinem algas pelnis? likumus jau pienem bet kas pildis?

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.