Darbs pie valdības deklarācijas izstrādes turpinās, Kariņš apspriedīsies ar FM

Partiju apvienības Jaunā Vienotība premjera amata kandidāts Arturs Krišjānis Kariņš

Šonedēļ notiks vairākas sanāksmes, kurās Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš un citi jaunveidojamās valdības pārstāvji plāno apspriest valdības deklarācijas izstrādi, tostarp tiekoties ar Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem, BNN informē politiskais spēks Jaunā Vienotība (JV).

JV ziņo, ka tuvākā no sapulcēm plānota jau pirmdien, 14.janvārī, pulksten 15.00, kad Ministru prezidenta amata kandidāts kopā ar topošās valdības ministru amata kandidātiem, valdību veidojošo Saeimas frakciju un partiju vadītājiem tiksies ar pārstāvjiem no Finanšu ministrijas, lai spriestu par to, kāda ir valdības deklarācijā paredzēto iniciatīvu fiskālā ietekme.

Tikšanās laikā plānots, ka Kariņš, «stingrā apņēmībā neatbalstīt ideju par jaunu nodokļu ieviešanu vai esošo nodokļu paaugstināšanu, politiķiem piedāvās parakstīt Fiskālo paktu, kas paredz turēšanos pie Latvijas vidējā termiņa budžeta prognozēm». «Pakta pamatā ir bažas, ka varētu nepietikt līdzekļu, lai īstenotu visus valdības deklarācijā paredzētos priekšlikumus,» skaidro JV.

Paredzēts, ka pakāpeniski notiks virzība uz bezdeficīta budžetu, taču Kariņš norāda, ka «ir pieļaujams neliels deficīts 1% apjomā no IKP», kas jau esot saskaņots ar Eiropas Komisiju. «Tai pat laikā,» norādījis politiķis, «tiktu pozitīvi vērtēts, ja šī gada deficīts tomēr būtu kaut nedaudz mazāks par plānoto – 0,9% vai 0,8% apmērā.»

Politiskā partija informē, ka nākamā sapulce gaidāma otrdien, 15.janvārī, pulksten 15.00, un tikšanās mērķis ir turpināt darbu pie valdības deklarācijas sagatavošanas.

Kā iepriekš ziņots, jaunā valdība varētu pievērst papildu uzmanību administratīvi teritoriālajai reformai, tautsaimniecības stiprināšanai, reformu turpināšanai izglītībā un  veselības aprūpē, «bezkompromisu tiesiskumam», valsts drošībai, sadarbībai ar diasporu un demogrāfijai, liecina ministru amata kandidātu darba grupās apkopotās idejas valdības deklarācijai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas