Darījumus ar nekustamo īpašumu nedrīkstēs veikt skaidrā naudā, lemj budžeta komisijā

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 26.martā, atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā grozījumus Nodokļu un nodevu likumā, kas paredz aizliegumu nekustamā īpašuma darījumus veikt skaidrā naudā, ziņo Saeimas Preses dienests. 

Aizliegumu skaidrā naudā norēķināties par nekustamā īpašuma, piemēram, iegādi, plānots noteikt, lai novērstu fiktīvu darījumu slēgšanu gadījumos, kad puses ir ieinteresētas pirkt vai pārdot īpašumu par lielākām naudas summām, nekā patiesā darījuma apmērs. Patlaban skaidrā naudā par darījumu var norēķināties līdz 7 200 eiro.

Likuma grozījumi arī rosināti, ņemot vērā, ka norēķini par apjomīgiem darījumiem skaidrā naudā var radīt risku fiktīvu un krāpniecisku darbību veikšanai, ka arī iespējai legalizēt nelikumīgi iegūtus naudas līdzekļus, teikts likumprojekta anotācijā.

Grozījumu autori norādījuši, ka skaidras naudas lietošana darījumos apgrūtina nodokļu administrācijas iespēju kontrolēt nodokļu aprēķināšanas un maksāšanas pareizību, jo nav efektīvu instrumentu darījuma pierādīšanai, tai skaitā, vai darījums skaidrā naudā faktiski ir noticis.

Budžeta komisijas deputāti šodien atbalstīja iniciatīvu izslēgt no likumprojekta ierosinājumu ierobežot skaidras naudas lietošanu, tostarp darījumos ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem.

Grozījumi nodokļu un nodevu likumā iekļauti šī gada valsts budžeta projekta paketē, un galīgajā lasījumā Saeimā tos plānots skatīt 3.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas