bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 15.11.2019 | Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne

Mazumtirdzniecība atkopjas pirmo reizi divu gadu laikā

Pirmo reizi vairāk nekā divu gadu laikā pieaudzis mazumtirdzniecības apgrozījums gada griezumā, iepazīstoties ar jaunākajiem datiem, secina Latvijas banku eksperti.

Igaunijas ekonomika augstāko līmeni sasniegs 2012. gadā

Igaunijas iekšzemes kopprodukts rekordaugsto – 2008. gada līmeni atkal sasniegs 2012. gadā, prognozē Igaunijas banka.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieaudzis par 1%

Šī gada augustā, salīdzinot ar jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 1%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums pieaudzis par 1.6%, bet pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos tas sarucis par 0.1%.

Moody's pazemina Spānijas kredītreitingu

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody's pazeminājusi Spānijas kredītreitingu no Aaa līdz Aa1, kā iemeslus minot vājos valsts ekonomikas rādītājus.

Facebook un Skype izpēta iespējamās partnerattiecības

Sociālā tīkla mājaslapa Facebook un interneta telefonu kompānija Skype vedot sarunas par partnerattiecību izveidošanu, kuru mērķis būtu integrēt kompāniju komunikācijas pakalpojumus viena otras programmās.

Latvijā lielākais nodokļu ieņēmumu samazinājums Baltijas valstīs

Latvijas kopbudžeta nodokļu ieņēmumi, neskaitot iemaksas valsts fondēto pensiju shēmā, šogad ir gaidāmi aptuveni par 29% zemāki nekā 2008.gadā, ko nosaka nodokļu ieņēmumu kritums par 26% 2009.gadā un vēl par 4.4% 2010.gadā.

Īrijas valdībai Allied un Anglo Irish bankās nāksies ieguldīt vēl

Īrijas valdība gatavojas pārņemt kontroli par Allied Irish bankām un novirzīt papildus kapitālu Anglo Irish bankā, lai atbrīvotos no finanšu krīzes sloga.

Latvijai un Ungārijai lēnākā ekonomiskā izaugsme Austrumeiropā

Lai arī pastāv risks, ka šī gada otrajā pusē Austrumeiropas valstu izaugsme kļūs lēnāka pasaules ekonomiskās situācijas pasliktināšanās dēļ, šogad uzlabošanās gaidāma visās reģiona valstīs, izņemot Latviju un Ungāriju.

Ar skaidru naudu vairumtirdzniecībā nevarēs maksāt no nākamā gada vidus

Lai gan no nākamā gada jūlija vairumtirdzniecībā ar skaidru naudu vairs nevarēs norēķināties, citus plānotos ierobežojumus deputāti nolēmuši neatbalstīt.

Džo Kokera koncerts - atcelts

Pēdējā brīdī atcelts rokmūzikas leģendas Džo Kokera koncerts. Atcelšanas iemesls, pēc aģentūras Viva Art Music teiktā, ir daļēju līgumsaistību neizpildīšana.

Saņemti pirmie skolēnu autobusi

Latvijā līdz decembra vidum būs 110 jauni autobusi, kuri pārvadās no mājām uz skolu skolēnus, kuriem nav iespēju izmantot regulāros maršrutus.

Latvija no ES budžeta saņēmusi par pusmiljardu eiro vairāk nekā iemaksājusi

Dažādos maksājumos no Eiropas Savienības budžeta Latvija pērn saņēmusi par pusmiljardu eiro vairāk, nekā iemaksājusi bloka budžetā.

Būtisks cenu kritums zālēm nav novērots

Ne Latvijā, ne arī citās pasaules valstīs, neskatoties uz krīzes ietekmi un sociālekonomisko situāciju, nav novērota medikamentu cenu samazināšanās, vienīgi to maksas pieaugums kļuvis lēnāks.

Divi vēja parki ārpus likuma

Lai arī valdība vēl tikai izstrādā likumprojektu par teritoriju piešķiršanu Latvijas ekonomiskās zonas jūras ūdeņos, divām kompānijām 628.6 kvadrātkilometri jau tikuši rezervēti.

Biržas vadītāja: valsts īpašumu pārvaldība varētu būt efektīvāka

Valstij piederošie īpašumi netiek pārvaldīti pietiekami efektīvi un caurskatāmi, norāda biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Alkohola realizācijas apjomi kritušies par 15%

Legālo alkoholisko dzērienu realizācijas apjomi (litros) šī gada astoņos mēnešos kritušies par 15%, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Mēģināts uzlauzt Iedzīvotāju reģistru

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārziņā esošajā Iedzīvotāju reģistrā pirms aptuveni trim mēnešiem noticis neveiksmīgs ielaušanās mēģinājums, kuru atklājuši un novērsuši paši pārvaldes speciālisti.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!