bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

KNAB kratīšanas: sākts kriminālprocess par valsts noslēpuma izpaušanu

Saistībā ar informācijas noplūdi pirms Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām vērienīgajām kratīšanām šodien Ģenerālprokuratūrā sākts kriminālprocess par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

Spānijas gurķu Latvijā nav

Turpina pieaugt ar bīstamo zarnu infekciju saslimušo skaits – 30. maijā no rīta izskanējusi informācija par vairāk nekā 400 gadījumiem. Ir zināms, ka šīs infekcijas izplatīšanā ir vainojami dārzeņi no Spānijas. Inficētie gurķi jau ir atrodami Čehijas un Austrijas veikalos. Taču biznesa ziņu portāla BNN.LV aptaujātie speciālisti norāda, ka Latvijas iedzīvotājiem nav pamata uztraukties.

S&P: Latvijas kredītreitingu politiskā situācija pagaidām neietekmēs

Politiskā situācija pagaidām neietekmēs Latvijas kredītreitingu, paziņojusi starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s Ratings Services.

Ekonomists: strauju pieaugumu sāk uzrādīt arī importa apjomi

Līdz šim eksports ir rādījis ļoti iespaidīgus pieauguma tempus, kas vairāk atainojas procentuālā izteiksmē. Taču pēdējā laikā strauju pieaugumu sāk uzrādīt arī importa apjomi, norāda SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Vācijā sarūk cigarešu patēriņš

Vācijā samazinājies pieprasījums pēc cigaretēm ar filtru – kritums īpaši nozīmīgs bija pēdējo desmit gadu laikā.

Transporta biļešu cenas pagaidām netiks celtas

Pašreizējs degvielas cenu līmenis, kā arī pēdējo divu nedēļu tendences ļauj cerēt, ka braukšanas maksa starptautisko reisu autobusos pagaidām netiks celta. Taču ja degviela sadārdzināsies līdz latam par litru, biļešu cenas varētu tikt paaugstinātas par 5%.

10. Saeimas vēlēšanu kampaņām partijas pretlikumīgi izlietojušas 93 000 latu

Partiju apvienība Par labu Latviju 10.Saeimas vēlēšanās par 44 063 latu pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, turpretī Zaļo un zemnieku savienība, kā arī Daugava - Latvijai pieņēmušas neatļautus dāvinājumus attiecīgi par 4 596 latiem un 1 288 latiem.

Eksporta vienības vērtība pieaugusi par 16,8%, importa – par 9,6%

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2010. gada attiecīgo periodu, vienības vērtība eksportētajām precēm pieaugusi par 16,8 % un importētajām precēm – par 9,6 %.

Potenciālos referendumus būs grūti sarīkot vienā dienā

Referendumu par Saeimas atlaišanu, visticamāk, nebūs iespējams apvienot ar potenciāli iespējamo referendumu par Grozījumiem Latvijas Satversmē. Citādāk ir ar potenciāli iespējamo referendumu saistībā ar apturētajiem likumiem par valsts pabalstu izmaksu, par maternitātes un slimību apdrošināšanu, kā arī par apdrošināšanu bezdarba gadījumā.

Zatlera uzrunu LTV noskatījušies 270 000 iedzīvotāju

Valsts prezidenta Valda Zatlera uzrunu Latvijas tautai noskatījušies vairāk nekā 270 000 Latvijas iedzīvotāju.

Pēc pārejas uz eiro pierobežas igauņi sākuši iepirkties Latvijā

Lai arī Igaunijas socioloģisko pētījumu kompānijas Faktum&Ariko sociologs Kalevs Peti apgalvo, ka latvieši iepērkas Igaunijā, savukārt igauņi Latvijas preces izliekas nezinām, patiesībā kaimiņvalsts iedzīvotāji labprāt iepērkas Latvijas veikalos un nesmādē mūsu pusē ražotās preces.

Varētu izvērtēt LVRTC privatizāciju

Vienā no valstij piederošo Lattelecom un LMT kapitāldaļu pārdošanas scenārijiem varētu tikt izvērtēta arī Latvijas Valsts radio un televīzijas centra privatizācija.

Maizītis: Latvijā ir ietekmīgi cilvēki, kas nav ieinteresēti apkarot korupciju

Latvijā ir ietekmīgi cilvēki, kas traucē demokrātijas attīstībai valstī un nav ieinteresēti korupcijas apkarošanā, jo viņu galvenais mērķis ir, izmantojot politiku, gūt labumu sev, pārliecināts bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Newsec: nekustamo īpašumu tirgus atdzimšanā Latvija atpaliek no pārējām Baltijas valstīm

Lai arī pēdējo deviņu mēnešu laikā valsts nekustamo īpašumu tirgus ir aktivizējies un tajā pat vērojams optimisms, atveseļošanās šajā segmentā tomēr nav tik strauja kā pārējās Baltijas valstīs, intervijā biznesa ziņu portālam BNN.LV atzīst nekustamo īpašumu kompānijas Newsec Latvia izpilddirektore Olga Kozina.

LZF: nodokļu politika grauj Latvijas lauksaimniecību

Grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas paredz ar 10% nodokli aplikt pašpatēriņa līdzekļus zemnieku saimniecībās, grauj lauksaimniecību, pārliecināta Latvijas zemnieku federācija.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!