bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Latvijas Banka: mazumtirdzniecības apgrozījuma dinamika būs svārstīga

Turpmāko mēnešu laikā ir gaidāma svārstīga mazumtirdzniecības apgrozījuma dinamika, ko pozitīvi ietekmēs pakāpeniska situācijas uzlabošanās darba tirgū, bet negatīvi – Latvijas iedzīvotāju piesardzība tēriņos politisko notikumu un neskaidrās budžeta konsolidācijas dēļ, prognozē Latvijas Bankas ekonomists Igors Kasjanovs.

ASV kredītreitingam draud straujš kritums

Reitingu aģentūra Standard & Poor's ir gatava pazemināt Amerikas Savienoto valstu kredītreitingu līdz selektīvā defolta līmenim, ja Baltais nams šī gada 4. augustā neapmaksās valsts parādsaistības 30 miljardu ASV dolāru (14,67 miljardu LVL) apmērā.

Latvija iestāsies par ES fondu finansējuma saglabāšanu līdzšinējā līmenī

Latvijas galvenās prioritātes Eiropas Savienības daudzgadu budžeta nākamajā plānošanas periodā (2014.-2020. gads) ir saglabāt Kohēzijas politikas aploksni vismaz līdzšinējā līmenī un panākt godīgus tiešos maksājumus visu ES dalībvalstu zemniekiem.

Trūcīgajiem saziedo 28 tonnas apģērbu un apavu

Ar Latvijas Zaļā punkta atbalstu izveidotajā Palīdzības sienā trīs mēnešu laikā iedzīvotāji labdarībai saziedojuši 28 tonnas apģērba un apavu.

Baltkrievija lūdz Krieviju iesaldēt gāzes cenu

Baltkrievija izteikusi Krievijai lūgumu šogad iesaldēt gāzes cenu, paziņojis valsts vicepremjers Vladimirs Semaško. Līdz šim Baltkrievijai, kas pārdzīvo ekonomisko krīzi, izdevies noteiktajos termiņos norēķināties ar Gazprom par piegādāto gāzi.

Igaunijā šoferiem vairs nebūs jānēsā līdzi vadītāja apliecība

Piektdien, 1. jūlijā, Igaunijā stājas spēkā likums, kas ļauj automašīnas šoferim savu vadītāja apliecību un automašīnas tehnisko pasi atstāt mājās. Vienīgais nosacījums – vadītājam ir jābūt līdzi personas apliecinošam dokumentam.

Myspace pārdots par 35 miljoniem dolāru

Pasaulē trešais lielākais mediju konglomerāts News Corporation par 35 miljoniem ASV dolāriem pārdevis sociālo portālu Myspace.

BTA: vasara - zagļu, vandāļu un vētru laiks

Trešā daļa jeb 30% negadījumu, kas sevī iekļauj zādzības, trešo pušu nodarītos zaudējumus, vandālismu utt., ar nekustamajiem īpašumiem notiek tieši vasarā.

Eirozonas inflācijas aplēses jūnijā – 2,7%

Inflācijas pieaugums eirozonā 2011. gada jūnijā varētu sasniegt 2,7%, salīdzinot ar iepriekšējā gada analogo mēnesi, vēstī Eurostat dati.

Būvniecības izmaksas Latvijā pieaugušas par 0,5%

Šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,5%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 3,0%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai palika tajā pašā līmenī, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 0,1%.

Tikai 15% uzņēmumu aktīvi atbalsta produktu virzīšanu internetā

Produktu virzīšanu internetā atbalsta tikai 15% Latvijas uzņēmumu, bet 41% kompāniju vairumā gadījumu produktus virza nevis internetā, bet gan off- line vidē. Savukārt, 25% uzņēmumos spēku attiecība produktu virzībai internetā un off- line vidē ir 50 pret 50.

Ušakovs nākamnedēļ atgriezīsies Rīgā

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs jau nākamās nedēļas nogalē atgriezīsies Rīgā no Vācijas, kur pašlaik ārstējas.

Brent cena pārsniedz 112 ASV dolārus

Brent jēlnaftas vērtība pārsniegusi 112 ASV dolāru atzīmi. To nodrošinājusi ASV naftas krājuma samazināšanās un vājāks dolārs, ko savukārt ietekmējis Grieķijas parlamenta lēmums veikt taupības pasākumus.

EK pieprasa ieviest PVN un finanšu transakciju nodokli

Izsakot piedāvājumu nākamajam Eiropas Savienības (ES) budžetam, Eiropas Komisija (EK) trešdien nāca klajā ar aicinājumu ieviest ES pievienotās vērtības nodokli (PVN), kā arī aplikt ar nodokļiem finanšu transakcijas.

Dombrovskis: Latvija ir gatava iesaistīties Visaginas atomelektrostacijas projektā

Latvijas un Lietuvas ministru prezidenti tikušies, lai apspriestu Baltijas enerģētisko neatkarību, vienojoties par nepieciešamību stiprināt Baltijas valstu pozīciju Eiropas Savienībā, kopīgi aizstāvot valstu intereses, tostarp finanšu perspektīvu.

airBaltic konsultē mutatis mutandis grozījumu autors

Lai rastu aviokompānijas airBaltic likviditātes nodrošināšanu, izveidota valdības darba grupa, kuras vidū ir arī bēdīgi slaveno mutatis mtandis grozījumu autors jurists Māris Grudulis.

Ventspilī ražos šķidro kristālu displejus

Ventspilī nesen dibinātā kompānija SIA EuroLCDs 2012.gadā plāno atvērt trīsdimensiju (3D) attēlu veidošanas tehnoloģiju rūpnīcu, tajā ieguldot apmēram sešus miljonus eiro investīcijas.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!