bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

ASV vēstnieks Somijai iesaka eksportēt ūdeni

Amerikas Savienoto valstu vēstnieks Somijā Brūss Oreks (Bruce Oreck) ieteicis Somijai uzsākt ūdens eksportu, jo svaigs ūdens kļūst par vienu no svarīgākajiem planētas resursiem.

Eksperte: investēšana Grieķijā būtu spekulācija

Naudas ieguldīšana Grieķijā šobrīd būtu spekulācija, nevis investīcijas, jo iekšējais patēriņš valstī nepieaug, bet gan samazinās, kamēr piedāvājums saglabājas iepriekšējā līmenī, norāda igauņu eksperte, firmas Avaron vadošā partnere Kristela Kivinurma – Prijsalma.

LB: nodarbinātības līmeņa pakāpeniskā augšupeja veicina patēriņa pieaugumu

Lai gan Latvijā pēdējās nedēļās bija vērojams dienvidu zemju cienīgs klimats, mazumtirdzniecības apgrozījuma statistika jau krietnu laiku atgādina ziemas sporta veidu mogulu, kur nobrauciens veicams pa paugurainu trasi, izdarot ar slēpēm pagriezienus un lēcienus, jaunākos statistikas datus komentē Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska.

Pasažieru skaits Rīgas lidostā pieaudzis par 13,9%

Lidostā Rīga šī gada pirmajā pusgadā iebrauca un izbrauca 2,38 milj. pasažieru, kas veidoja pieaugumu par 13,9%.

SEB: politiskās virtuves «spēlītes» ASV izraisa satraukumu finanšu tirgos

Šīs vasaras sākumā satraukumu finanšu tirgos lielākoties izraisīja Eiropas valstu budžeta deficīti un suverēno parādsaistību problēmas, toties tagad lielākais uztraukuma pamats ir par politiķu nespēju panākt kompromisu ASV par parāda griestu paaugstināšanu un valsts tēriņu samazināšanu.

Optimistiskākie par mājokļu cenu izmaiņām – vidzemnieki, pesimistiskākie – Latgales iedzīvotāji

Starp Latvijas reģioniem visoptimistiskākais vērtējums mājokļu cenu izmaiņām ir Vidzemē, cenu kāpumu prognozētāju skaitam būtiski pārsniedzot krituma sagaidītāju skaitu.

Ventspils Nafta akcināru sapulces rezultātu noteikušas Vitol apšaubāmās metodes

Latvijas Naftas Tranzīts, otrs lielākais (39%) Ventpsils Nafta akcionārs, pauž neapmierinātību ar veidu kādā Vitol izraudzītā uzņēmuma vadība ietekmējusi akcionāru sapulces gala iznākumu.

Lietuvas IKP pieaudzis par 6,1%

Lietuvas ekonomikas izaugsmes temps šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, ir palēninājies.

Fotonedēļa 2011.07.29.

BNN piedāvā aplūkot interesantākās, skandalozākās un vienkārši skaistākās fotogrāfijas no visas pasaules.

Kravu apgrozība Latvijas ostās pieaugusi par 11,5%

Šī gada pirmajā pusgadā kravu apgrozība Latvijas ostās bija 34,45 miljoni tonnu kravu, kas ir par 11,5 % vairāk nekā 2010. gada pirmajā pusgadā.

Toyota piešķir pasaulē zaļākā zīmola titulu

Toyota atzīta par pasaulē zaļāko zīmolu, liecina Interbrand veiktais pētījums, kurā apkopoti pasaules lielākie tirgi.

airBaltic akcijām, iespējams, atkal jauns oficiālais īpašnieks

Daļa no aviokompānijas airBaltic privātajām – SIA Baltijas Aviācijas sistēmas piederošajām akcijām vai arī pašu Baltijas Aviācijas sistēmu kapitāldaļas, iespējams, atkal mainījušas īpašnieku, liecina neoficiāla informācija.

Nokia viedtālruņu tirgū no pirmās vietas noslīd uz trešo

Apple un Samsung Electronics ir uzvarējuši cīņu viedtālruņu tirgū ar 15 gadus līdz šim valdošo Nokia, tā kā šobrīd pēc otrā ceturkšņa rezultātiem somu kompānija tirgū noslīdējusi uz trešo vietu.

SM sašķidrinātās gāzes projektā norāda uz EM neizdarību

Jau gandrīz gadu Latvija nesekmīgi cenšas vienoties ar kaimiņvalstīm par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību. Turklāt Ekonomikas ministrijas neizdarību šī projekta īstenošanā vairs nevar noslēpt, norāda Satiksmes ministrija.

Trūcīgo pabalstiem naudas var nepietikt

Vasaras mēnešos reģistrēto trūcīgo skaits oficiāli samazinās, tomēr salīdzinājumā ar pagājušo gadu trūcīgo skaits ir vismaz par 20 000 cilvēku vairāk, liecina Labklājības ministrijas dati.

Uzņēmējs: Latvijā cilvēki nav pietiekami mērķtiecīgi un nekavējas birojā pēc sešiem

Latvijas jauno tehnoloģiju izstrādātāji nav pietiekami ražīgi un mērķtiecīgi, uzskata personālvadības risinājumu kompānijas AGroup izpilddirektors Aleksandrs Snurnitsins. «Cilvēki Latvijā ir relaksēti, viņi nesteidzas, viņi nesaprot jauniesākta un topoša uzņēmuma «start up» gaisotni un nekavējas birojā pēc plkst.18,» tā uzņēmējs.

Labības cena pieaug par 25%

Tonna kviešu, rudzu un auzu cena pieaugusi par 10 līdz 25%, salīdzinājumā ar pērno gadu. Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centrs brīdina, ka iespējams kviešu deficīts pasaulē. Taču Latvijā graudu raža gaidāma tik liela, ka daļu varēs pārdot ārpus valsts robežām.

Puse iedzīvotāju plāno vai jau sākuši gatavot ievārījumus

Aptuveni puse ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem šogad plāno vai jau ir uzsākuši gatavot ievārījumus (47 %), 43 % - saldēt ogas, bet 39 % - konservēt dārzeņus.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!