bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Volvo un Siemens kopīgi dodas iekarot elektrisko auto tirgu

Zviedrijas automobiļu ražotājs Volvo Cars ir apvienojies ar Vācijas industriālo kompāniju Siemens, lai attīstītu tehnoloģiju jauniem elektroniskiem transportlīdzekļiem, tā abu uzņēmumu pārstāvji paziņojuši trešdien, 31. augustā.

Inflācijas augusta aplēses eirozonā – 2,5%

Eirozonas ikgadējā inflācija 2011. gada augustā varētu sasniegt 2,5%, liecina Eiropas Savienības statistikas biroja Eurostat provizoriskie dati.

Atgriezusies tendence amata kandidātiem neierasties uz darba intervijām

Vidējais darba meklētājs pašlaik ir sieviete vai vīrietis gados, ar ilgstošu darba pieredzi, latviešu un krievu valodas zināšanām un bieži vien bez augstākās izglītības, biznesa ziņu portālam BNN.LV atzinis CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Vidējā alga Igaunijā pieaug līdz 857 eiro mēnesī

Igaunijā mēneša algas apmērs pirms nodokļu nomaksas otrajā ceturksnī ir pieaudzis. Šāds pieaugums vērojams pēdējo piecu ceturkšņu periodā, liecina Igaunijas Statistikas biroja dati.

Nordea: daļā pasaules valstu iespējama atkārtota recesija

Pasaules ekonomikas izaugsme palēninās - daudzās no attīstītajām valstīm izaugsmes tempi ir lēni un pirmskrīzes līmenis vēl aizvien nav sasniegts. Turpretī tādās valstīs kā Ķīna, Indija, Krievija un Brazīlija ekonomikas izaugsme ir strauja, atzīst Nordea ekonomists Andris Strazds.

Vidējā darba samaksa Latvijā – 469 lati

Šī gada otrajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 469 lati, un, salīdzinot ar 2010. gada otro ceturksni, tā pieauga par 24 latiem jeb 5,5%.

Brent saglabājas 114 dolāru robežās

Brent jēlnaftas vērtība trešdien, 31. augustā, pēc sešu dienu kāpuma saglabājusies 114 ASV dolāru robežās. To veicinājušas gaidas par ASV valdības rīcību attiecībā uz ekonomikas izaugsmes veicināšanu un naftas pieprasījuma pieaugumu.

Čehija atsakās pāriet uz eiro

Čehija atkārtoti apstiprinājusi iepriekš pausto informāciju, ka valsts pagaidām neplāno pievienoties eirozonai. Mēs piekritām pievienoties valūtas, nevis parādu savienībai, uzsvēris Čehijas premjerministrs Petrs Nekašs.

Latvijas nodokļu sistēma – vājā vieta investoru acīs

Latvijas nodokļu sistēma ir valsts trūkums un vājā vieta investoru piesaistīšanā, tādējādi arī neveicinot uzņēmējdarbības attīstību, intervijā biznesa ziņu portālam BNN.LV norāda Nīderlandes investīciju kompānijas BGF.BV pilnvarotais pārstāvis Artis Dāvidnieks.

54% iedzīvotāju uzskata, ka korupcijas līmenis valstī nav mainījies

Vairāk nekā puse (54 %) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji uzskata, ka situācija attiecībā uz korupciju valstī pēdējā gada laikā ir palikusi nemainīga, liecina TNS Latvia un 900 sekundes veiktais pētījums.

airBaltic pārņemšana valstij var izmaksāt 170 miljonus latu

Ja valdība nolems pārņemt airBaltic, no valsts budžeta var nākties ieguldīt ap 170 miljoniem latu.

Kur pieprasījums – tur augstas pārtikas cenas

Kaut pārtikas izejvielu ražošanas apjomi pasaulē šogad pieauguši, globālais pieprasījums cenas notur augstā līmenī, tādējādi arī Latvijā cenas lielākajai daļai pārtikas produktu nesamazināsies. Izņēmums ir sakņaugi, ieskaitot kartupeļus, griķus un cukuru, kura cenām ir iemesls sarukt. Tādi ir Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra secinājumi.

SEB: pasaules ekonomiku bremzē parādu nasta

Dažu pēdējo mēnešu laikā vājie Amerikas ekonomiskie rādītāji un nenoteiktības pieaugums saistībā ar parādu situāciju, kā arī nepietiekami izlēmīgā rīcība Amerikas Savienotajās Valstīs un eirozonā ir veicinājuši akciju tirgus lejupslīdi un nemierus finanšu tirgos, norāda SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.

Bezmantinieku mantas atsavināšanas funkciju nodod zvērinātu tiesu izpildītājiem

Ministru kabinetā apstiprināta Finanšu ministrijas sagatavota likumprojektu pakete, kas paredz bezmantinieku mantas atsavināšanas funkciju, kreditoru prasījumu apmierināšanu un pēc atsavināšanas atlikušo finanšu līdzekļu ieskaitīšanu valsts budžeta ieņēmumos nodot zvērinātu tiesu izpildītāju kompetencē.

Indijas IKP pieaugums samazinās līdz 7,7%

Indijas ekonomikas izaugsme laika posmā no šī gada aprīļa līdz jūnijam kāpusi par 7,7%, kas ir visvājākais pieaugums sešu ceturkšņu periodā.

Eksperts: pieaugušas darba meklētāju atalgojuma prasības

Darba meklētāji šobrīd sagaida, lai darba devējs konkrēti definē pienākumus, atbildību un veicamos uzdevumus, kā arī novērtē atalgojuma adekvātumu pret veicamo darbu, biznesa ziņu portālam BNN.LV norāda CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!