bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Latvenergo: brīvais tirgus palielina elektroenerģijas pārdevēju un pircēju konkurētspēju

Sākot ar 1.aprīli, Latvijā tiks atvērtas divas trešdaļas elektroenerģijas tirgus, tādējādi līdz 70% palielinot tirgū pārdotās elektroenerģijas apjomus. Šī brīža tirgus cenas ir labvēlīgas tirgus atvēršanai, tāpēc klientiem ir iespēja saņemt konkurētspējīgus piedāvājumus. Vēl tikai līdz 10.martam lielai daļai Latvijas uzņēmumu ir jāizdara sava izvēle par elektroenerģijas piegādātāju brīvā tirgus apstākļos, norāda Latvenergo.

Prognozē Twitter reklāmas ieņēmumu kāpumu līdz pusmiljardam dolāru

Kompānijas Twitter reklāmas ieņēmumi 2014. gadā palielināsies 3,9 reizes, sasniedzot 540 miljonus dolāru (288,3 miljonus LVL), lai arī peļņas pieauguma tempi palēnām samazināsies, paziņojusi pētījumu aģentūra eMarketer.

Naftas cena pārsniegusi 122 dolārus

Naftas vērtība otrdien, 31. janvārī, pieaugusi par vaiāk nekā 1 ASV dolāru, cerībā, ka Grieķijas parādu krīze un Eiropas Savienības vienošanās par budžeta grozījumiem palīdzēs stiprināt pasaules ekonomikas izaugsmi un veicinās pieprasījumu naftas tirgū.

Multiseriālā Simpsoni parādīsies Asanža tēls

Interneta vietnes WikiLeaks radītājs Džulians Asanžs (Julian Assange) parādīsies vienā no multiseriāla Simpsoni sērijām, ko skatītāji varēs noskatīties šī gada 19. februārī.

Pasažieru skaitam lidostā Rīga 4,4% pieaugums

Starptautiskajā lidostā Rīga pagājušā gada pēdējā ceturksnī pasažieru apgrozība sasniedza 1,1 miljonus cilvēku, kas veidoja pieaugumu par 4,4%, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2010 gadā.

Kravu apgrozībai Latvijas ostās 12,5% kāpums gadā

Pērnā gada pēdējā ceturksnī kravu apgrozība Latvijas ostās bija 17,8 milj. tonnu, kas ir par 13,9% vairāk nekā 2010.gada 4.ceturksnī. Kopumā 2011.gadā nosūtīto un saņemto kravu apjoms ostās sasniedza 68,8 milj. t, kas ir par 12,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Eksperte: šobrīd labākais laiks ES fondiem

Strādājot pie 2014. līdz 2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas dokumentiem, svarīgi analizēt pagātnes norises un izdarīt secinājumus par to, kā nākotnē varam uzlabot ES fondu izmantošanas efektivitāti, norāda padomniece ES fondu jautājumos Baiba Traidase.

Swedbank: palielinājies pirkumu skaits Latvijas uzņēmumu interneta veikalos

Interneta veikalu popularitātē Latvijā turpina pārliecinoši augt, liecinaSwedbank apkopotie dati.

Zagtākā prece tirdzniecības vietās - kosmētika

Latvijas tirdzniecības vietās garnadži pērn visvairāk mēģinājuši zagt dažādas kosmētikas preces. Otra garnadžu iekārotākā prece ir alkohols, savukārt zagtāko preču trijinieku noslēdz pārtikas preces - ikri, desas un siers.

KPMG rosina sākt Krājbankas bankrota procedūru

Tā kā neviens no saņemtajiem Latvijas Krājbankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams, bankas maksātnespējas administrators - auditorfirma KPMG Baltics rosina sākt kredītiestādes bankrota procedūru.

Ar Magoni saistītai firmai izdevīgs līgums ar LDz meitasuzņēmumu

VAS Latvijas Dzelzceļš valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa civilsievas vadītajai firmai SIA Pro Logistic Services noslēgts izdevīgs līgums ar LDz meitasuzņēmumu SIA LDz Cargo.

EM: ACTA Latvijas interneta lietotāju ikdienā neko nemainīs

Latvijas pievienošanās Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumam (Anti-Counterfeiting Trade Agreement/ACTA) Latvijas interneta lietotāju ikdienā neko nemainīs, uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Staldzene Lemberga interešu ēnā

Ventspils dome ir nodevusi sabiedriskajai apspriešanai Staldzenes teritorijas daļas detālplānojumu. Precizēsim, ka Staldzene atrodas netālu no Baltijas jūras piekrastes un ietver 50 hektārus kāpu zonas. Pilsētas iedzīvotāji jau uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu pret Staldzenes meža izciršanu.

Pārtikas cenu latiņa nenolaižas

Lai arī pasaulē galveno pamatpreču piedāvājums šogad būs pietiekams un pieprasījums būs lēnāks, globālo cenu augstais līmenis saglabāsies. Kā norāda LTVC vadītāja Ingūna Gulbe, cenas noteicošie faktori būs cenu ārkārtīgi augstā nenoteiktība tirgū līdzās nestabiliem finansiālajiem un fondu tirgiem, valūtu kursu svārstībām, kā arī neskaidrībām enerģijas tirgos.

25 ES valstis vienojas par jauno fiskālās disciplīnas līgumu

Divdesmit piecas Eiropas Savienības dalībvalstis pirmdien, 30. janvārī, Briselē vienojās par jauno fiskālās disciplīnas līgumu, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Lietuvas ekonomika pērn pieaugusi par 5,8%

Pagājušajā gadā Lietuvas ekonomika pieauga par 5,8%. Tas ir gandrīz četrās reizēs vairāk nekā 2010.gadā, kad pieaugums bija 1,4%. Saskaņā ar Lietuvas Finanšu ministrijas prognozēm, šogad valsts iekšzemes kopprodukts pieaugs par aptuveni 2,5%.

Samsung ieņēmumiem 13% pieaugums

Samsung Electronics konsolidētie ieņēmumi pērnā gada pēdējā ceturksnī sasniedza 47,3 triljonus Dienvidkorejas vonu (22,27 miljardus latu), uzrādot 13% pieaugumu, salīdzinot ar 2010.gada rādītājiem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!