bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents

Ekonomikas dienasgrāmata. Latvija. 2012. gada trīspadsmitā nedēļa

Šonedēļ Latvija pavadīja pēdējā ceļā Parex banku, kura 20 pastāvēšanas gados paguva būt gan par vietējā kapitāla grandiozu panākumu piemēru, gan par ilustrāciju grandiozam kraham, taču no tā cieta jau visa valsts. Tomēr dzīve turpinās: uz Parex drupām startē cits projekts, un arī valsts mērogā parādījušies vairāki jauni projekti.

Itāliju šokē divi pašaizdedzināšanās gadījumi

Divi Itālijas iedzīvotāji pēdējo divu dienu laikā pašaizdedzinājušies finansiālu grūtību dēļ. Trešdien, 28.martā to savā automašīnā izdarīja 58 gadus vecs celtnieks no Boloņas, kurš tika apvainots nodokļu nemaksāšanā, bet ceturtdien, 29.martā – 27 gadus vecs celtnieks no Marokas, paziņojot, ka nav saņēmis algu par pēdējiem četriem mēnešiem.

Fotonedēļa 2012.03.30.

BNN piedāvā aplūkot interesantākās, skandalozākās un vienkārši skaistākās fotogrāfijas no visas pasaules.

Sieviete liftā atrod 476 briljantus

Kāda sieviete no Krasnojarskas, Krievijā savas mājas liftā atradusi saini ar 476 nelieliem briljantiem. Šobrīd kārtībsargi cenšas atklāt dārgakmeņu patieso īpašnieku, jo nav izslēgts, ka tiem ir krimināla izcelsme.

Vilks: Latvijai vitāli nepieciešama ES fondu nauda

«Latvija ir paveikusi milzīgu darbu, lai nodrošinātu makroekonomikas stabilitāti un ilgtspēju, kas atspoguļojas arī iekšzemes kopprodukta rādītājos un prognozēs. Taču vienlaikus Latvijas attīstības līmenis ir 51% no ES dalībvalstu vidējā rādītāja, un Latvija ierindojas mazāk attīstīto ES reģionu kategorijā,» uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Iedzīvotāji: Rīgai vajag savu Eifeļa torni

Par tūristiem visdraudzīgāko Baltijas galvaspilsētu katrs otrais jeb 53% Latvijas iedzīvotāju atzinuši Tallinu. Rīgu aptaujas dalībnieki ierindojuši otrajā vietā – tā domā katrs trešais jeb 36%, bet Viļņu par tūristiem draudzīgāko atzinuši vien 11% aptaujāto.

Indonēzijā ierosina ar likumu aizliegt valkāt minisvārkus

Indonēzijas Reliģijas lietu ministrs Surjadarma Ali (Suryadharma Ali) izsaucis sašutuma vētru, piedāvājot definēt minisvārku valkāšanu kā seksuāla rakstura noziegumu.

Austrijā likvidē Hitlera vecāku kapavietu

Austrijā, Leondingā likvidēta Ādolfa Hitlera (Adolf Hitler) vecāku kapavieta nenonacistu organizēto svētceļojumu dēļ. Kapavietas plāksne noņemta trešdien, 28.martā, taču Aloiza (Alois) un Klaras Hitleru (Klara Hitler) mirstīgās atliekas nav ekshumētas, atzinis mācītājs Kurts Piterčačers (Kurt Pittertschatscher).

Latvenergo amatpersonu lietā konfiscē 448000 latu

Turpinot izmeklēšanu 2010.gada jūnijā uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar AS Latvenergo amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām, ir iegūts pietiekams pierādījumu kopums, lai jau pirmstiesas kriminālprocesa laikā daļu no arestētajiem finanšu līdzekļiem tiesa atzītu par noziedzīgi iegūtu mantu.

Eirozona palielinās stabilitātes fondu līdz 800 miljardiem

Eirozonas dalībvalstu finanšu ministru sanāksmē Dānijas pilsētā Kopenhāgenā piektdien, 30. martā panākta vienošanās par eirozonas finanšu stabilitātes fonda palielināšanu līdz 800 miljardiem eiro, atzinusi Austrijas finanšu ministre Marija Fektere.

Sākts kriminālprocess par izšķērdību Jūrmalas pašvaldībā

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē (RRP) saistībā ar Valsts kontroles atzinumu par izšķērdību Jūrmalas pašvaldībā sākts kriminālprocess par piesavināšanos lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Twitter ziņojumi uz tualetes papīra ruļļa

Nācis klajā vēl nebijis piedāvājums – iespēja izdrukāt mikro-blogošanas vietnes Twitter visus sava profila ziņojumus uz tualetes papīra ruļļa, vēsta uzņēmums Collector’s Edition.

Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā kāpj par 10%

Šī gada februārī, salīdzinot ar janvāri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājies par 2,2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos kritums bijis par 3,5%, bet pārtikas preču pārdošana pieaugusi par 0,8%.

Kur grib dzīvot pasaules bagātākie cilvēki?

Strauji augošais tirgus Āzijas un Latīņamerikas reģionus pamazām padara par globālās ekonomikas balstiem, taču pagaidām pasaules turīgākie cilvēki vēl aizvien izvēlas dzīvot un investēt Rietumu pilsētās.

Krievijā ražota narkotika Igaunijā izraisa rekordlielu nāves gadījumu skaitu

No Krievijā ražota fentanila, kas tiek saukts arī par «balto ķīnieti», pārdozēšanas Igaunijā miris rekordliels narkomānu skaits, pārsniedzot ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu.

Irāna atsauc Reuters žurnālistu akreditāciju

Irānas valdība atsaukusi Reuters žurnālistu akreditācijas, jo ziņu aģentūra publicējusi video ar kļūdainu virsrakstu.

Deputāts: pedofilus Latvijā ir jākastrē

«Mūsu valstī ir pārāk maiga attieksme pret pedofiliem. Šiem cilvēkiem bez cietumsoda kā papildus drošības līdzeklis jāievieš ķīmiskā un ķirurģiskā kastrācija,» uzskata 11. Saeimas deputāts Gunārs Rusiņš.

Ciemos uz Latviju brauc sešu valstu prezidenti

Nākamie četri mēneši Valsts prezidentam Andrim Bērziņam solās būt ārpolitiski aktīvi. Bez maijā plānotās dalības nozīmīgajā Čikāgas NATO samitā paredzēta arī virkne augstākā līmeņa vizīšu Latvijā.

Francijā aiztur 19 islāmistus

Francijas policija piektdienas, 30. marta rītā Tulūzā, Parīzē, Nantē un citviet valstī aizturējusi 19 islāmistus. Taču aizturēšanas nav tiešā veidā saistītas ar Tulūzas šāvēja Muhameda Meraha lietu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!