bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 15.11.2019 | Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne

Recepte: Maltīte Miķeļdienā – aitas gaļas ragū

Sestdien, 29.septembrī, Latvijā atzīmē Miķeļdienu, ko agrāk devēja arī par Apjumībām jeb Jumja dienu. Šīs dienas rītā sentēvi kāvuši aunu, vārījuši to un tad gājuši tīrumā nopļaut pēdējo labības kušķīti, kas iepriekš šim nolūkam tika īpaši atstāts.

Somijas vēstniece: Latvija ir nopietnākā kandidātvalsts eirozonas paplašināšanai

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, piektdien, 28.septembrī, tiekoties ar Somijas Republikas jauno vēstnieci Latvijā Pirko Hamalainenu, saņēma apstiprinājumu, ka Somija būs gatava atbalstīt Latvijas vēlmi pievienoties eirozonai un iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Vatikāns: papiruss ar tekstu par Jēzus sievu - viltojums

Vatikāns pievienojies kritikai, kas veltīta nesen izskanējušajai ziņai, ka Jēzum Kristum ir bijusi sieva. Valsts publicējusi savas šaubas par atrastā papirusa autentiskumu, nosaucot to par viltojumu.

Strazds: Latvija ES tirgū izkonkurējusi atsevišķu «veco dalībvalstu» eksportētājus

Latvijas eksportētājus raksturo ambiciozs un optimistisks nākotnes vērtējums - 88% Latvijas eksportējošo uzņēmumu paredz aktīvāk izvērst darbību ārvalstu tirgos, turklāt katram trešajam no tiem ir mērķis eksporta apjomu audzēt vismaz par 20%.

Foto: Pasaules labākais tētis

Deivs Engldovs (Dave Engledow) no Merilendas, ASV, iemūžinājis savu divus gadus veco meitiņu Alisi divdomīgās fotogrāfijās, kas izveidotas, izmantojot attēlu apstrādes programmu Photoshop.

Fotonedēļa 2012.09.27.

Uz Krājbankas bankomātu izsolēm nepiesakās neviens pretendents

Piektdien, 28.septembrī, paredzētās 219 likvidējamajai Latvijas Krājbankai piederošo bankomātu izsoles nenotika, jo uz tām nepieteicās neviens pretendents, informē bankas administratora SIA KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Pavļuts: sašķidrinātās dabasgāzes potenciāls maz novērtēts transportā

Sašķidrinātā dabasgāze lielākoties tiek minēta gāzes piegādes kontekstā, taču maz novērtēta ir sašķidrinātās dabasgāzes izmantošana transportā, šodien konferencē par sašķidrinātās dabasgāzes izmantošanu transportā uzsvēris ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Dienas joks: Divu veču saruna

Divi veči sarunājas...

Pār Vitol krīt kārtējā ēna - naftas tirdzniecība ar Irānu

Atklājies, ka šveiciešu naftas tirgotājs Vitol iegādājies Irānas naftas produktus, šādi apdraudot Rietumu centienus ar sankciju palīdzību ierobežot Irānas naftas tirdzniecību.

ES plāno ieviest sankcijas pret ASV par atbalstu Boeing

Pasaules tirdzniecības organizācijai tiek lūgta atļauja ieviest vairākus miljardus vērtas sankcijas pret Amerikas Savienotajām Valstīm sakarā ar tās valdības sniegto finansiālo atbalstu lidmašīnu ražotājam Boeing.

Vidējais uzņēmumu autoparku lielums - 2005.gada līmenī

Ekonomikas atveseļošanās periodā lielākajā daļā Latvijas uzņēmumu autoparkos automašīnu skaits joprojām nepārsniedz vienu vai divas automašīnas. Pašlaik uzņēmumi arvien attīsta savus autoparkus, taču to uzturēšanas izdevumi tiek stingri kontrolēti un lielākā daļa uzņēmēju rūpīgi apsver tēriņus, kā arī izvērtē nepieciešamo automašīnu skaitu.

ES pārrobežu sadarbībai plāno papildus piešķirt 11,7 miljonus eiro

Tuvākajā nākotnē Eiropas Savienība varētu veltīt pārrobežu sadarbības projektiem papildu finansējumu 11,7 miljonu eiro apmērā, norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālā dialoga koordinators Vidzemē Andrejs Bušenko.

Ernst & Young: Latvija izpildīs eiro ieviešanas kritērijus

Šā gada pēdējā ceturksnī Latvija būs izpildījusi Māstrihtas kritērijus eiro valūtas ieviešanai 2014.gada 1.janvārī, kā to apliecina arī Latvijas valdības pārstāvji, paredz jaunākais Ernst & Young Eiropas makroekonomikas pētījums Eurozone Forecast, kas tiek gatavots sadarbībā ar Oxford Economics.

Gobiņš: tiesnesis Freimanis pat nekautrējas klaji pildīt Ventspils oligarhu pasūtījumus

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 27.septembrī, noraidīja Šveices advokāta Rūdolfa Meroni un viņa līdzgaitnieku pieteikumu prasības nodrošinājuma atcelšanai strīdā ar AS Ventbunkers un Global Oil Services Limited par īpašuma tiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu.

ASV start-up uzņēmumu Top 50


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!