bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

Skrūzkalne: Aprīlis pārvilcis svītru iedzīvotāju biklumam naudas tērēšanā

Aprīļa mazumtirdzniecības apgrozījumam sasniedzot 10,5% gada izaugsmi, tas kļuvis par straujāko kāpumu pēdējo divu gadu laikā, norāda Swedbank ekonomiste Kristilla Skrūzkalne. Viņa atzīmē, ka pie divciparu izaugsmes vainas, visticamāk, bijis siltais laiks un fakts, ka Lieldienas šogad iekrita aprīlī, nevis kā pērn - martā.

Kāpostam no ZZS celta apsūdzība par naudas izkrāpšanu

Ģenerālprokuratūra bijušajam Saeimas deputātam Andim Kāpostam cēlusi apsūdzību par naudas izkrāpšanu.

Gan Latvijā, gan Igaunijā šogad algas augušas līdzīgi

Šā gada pirmajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā salīdzinājumā ar 2013.gada pirmo ceturksni pieauga par 7,7% no 689 līdz 742 eiro. Privātajā sektorā algas augušas nedaudz straujāk – par 8,7% gadā, savukārt sabiedriskajā – par 6,1%.

Benesa Aijo atbalstītāji uzbrukuši Latvijas ģenerālkonsulātam Krievijā

Naktī uz piektdienu radikāli kreisi noskaņotā Eduarda Ļimonova vadītās kustības Cita Krievija aktīvisti uzbrukuši Latvijas ģenerālkonsulātam Sanktpēterburgā, apmētājot ēku ar dūmusvecēm un petardēm, un uz tās fasādes izkāruši PSRS karogu.

Kalendārā iekļauj jaunus vārdus

Valsts valodas centra Kalendārvārdu ekspertu komisija ar balsu vairākumu lēmusi iekļaut latviešu tradicionālo kalendārvārdu sarakstā piecus jaunus sieviešu un trīs vīriešu vārdus.

Lielākie patēriņa kredīti Latvijā tiek ņemti kāzām

Pērn lielākos patēriņa kredītus Latvijas iedzīvotāji ņēmuši, lai noorganizētu kāzas. Tikmēr populārākie mērķi, kam ņemti aizņēmumi, pēdējo piecu gadu laikā nav būtiski mainījušies.

Latvijas valsts kredītreitings atgriezies pirmskrīzes līmenī

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard&Poor’s piektdien, 30.maijā, paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu. Valsts kredītreitings ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no BBB+ uz A-, atgriežoties pirmskrīzes līmenī.

Eksperti: Latvijai jāsaprot, ar ko valsts vēlas izcelties

Latvijai jāsaprot, ar ko tā vēlas izcelties un ko vēlas sasniegt. Ar šādu atziņa aizvadīta Ārvalstu investoru padomes Latvijā rīkotajā diskusijā Nacionālā līderība attiecībā pret korporatīvo līderību.

Saeimā atbalsta Dombrovska virzīšanu eirokomisāra amatam

«Latvija investīciju, ārpolitiska atbalsta un drošības ziņā ir daudz saņēmusi no Eiropas Savienības. Tagad mūsu valsts pienākums ir sniegt labāko iespējamo ieguldījumu ES darbā - šajā gadījumā tā ir profesionālākā kandidāta izvirzīšana eirokomisāra amatam,» norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Dienas joks: Tikšanās restorānā

Vinnijs Pūks saka Sivēntiņam:

Pēc bukmeikeru prognozēm, hokejists Ozoliņš neiekļūs Saeimā

Tikko karjeru beigušais hokejists Sandis Ozoliņš Saeimā neiekļūs, prognozē Betsafe bukmeikeri, uzskatot, ka partijas Latvijas attīstībai vadītāja Eināra Repšes zemo popularitāti nespēs glābt arī slavenības, un tādēļ partijai 5% barjeru vēlēšanās pārvarēt neizdosies.

29.maijs bildēs

Biedrība: Izvarotā sieviete nekad nav vainīga; prokuratūras izteikumi pārsteidz

Kamēr pasaulē arvien vairāk tiek veidotas kampaņas pret seksuālo vardarbību, Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra pauž pavisam citu ieskatu, norādot, ka ir gadījumi, kuros cietušās pašas ir vainojamas izvarošanā.

Premjere: Lēmums par centralizēto eksāmenu fizikā vai ķīmijā nav atcelts

Ministru kabinets nav atcēlis iepriekšējās valdības pieņemto lēmumu par obligāto centralizēto eksāmenu vidusskolēniem fizikā vai ķīmijā, uzsver Ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!