bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

1.martā sākas ienākumu deklarācijas iesniegšana VID

Svētdien, 1.martā, sākas Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par ārstniecības, izglītības un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

Nākamnedēļ gaidāms lietus un slapjš sniegs

Nedēļas nogalē Latvijā nedaudz pastiprināsies augsta spiediena atzars. Ja sestdien, 28.februārī, vēl ar aizejošo nokrišņu zonu austrumu rajonos gaidāms neliels lietus, tad svētdiena jau paies bez ievērojamiem nokrišņiem.

Vidējā atmaksātā IIN summa, aizpildot deklarāciju, pārsniedz 100 eiro

Pērn 41% Latvijas iedzīvotāju Valsts ieņēmumu dienestā brīvprātīgi ir iesnieguši ienākumu deklarāciju pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atgūšanai par attaisnotajiem izdevumiem 2013.gadā. Savukārt 56% aptaujāto atzinuši, ka šo iespēju nav izmantojuši.

Uz Latvijas ceļiem šoziem bojā gājuši 58 cilvēki

Šoziem, kopš 1.decembra, uz Latvijas ceļiem notikuši 4 023 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti 909 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši – 58 cilvēki.

Būvniecības izmaksām 1,4% kāpums gadā

Šā gada janvārī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

VK: Latvijas Pasts ieteikumus ieviesis tikai uz papīra un ar nepilnībām

Ja salīdzina visas trīs šogad veiktās ieteikumu ieviešanas pārbaudes Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībās - Latvijas autoceļu uzturētājā, lidostā Rīga un Latvijas Pastā – tieši LP aina ir visbēdīgākā, atzīst Valsts kontrole.

Latvijas ūdeņu tuvumā manītas Krievijas armijas korvetes un zemūdene

Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā, deviņas jūras jūdzes no valsts teritoriālajiem ūdeņiem, Nacionālie bruņotie spēki piektdien, 27.februārī, identificējuši divas Krievijas bruņoto spēku Parchim klases korvetes un vienu zemūdeni.

Katrs ceturtais autovadītājs regulāri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu

Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka, vadot automašīnu, ir pārkāpuši atļauto braukšanas ātrumu, turklāt katrs ceturtais jeb 24% to dara regulāri.

Maršruts nedēļas nogalei: Latvijas Grāmatu izstāde Ķīpsalā

Trīs dienas - no piektdienas, 27.februāra, līdz 1.martam - Ķīpsalā norisināsies svētki visiem grāmatu cienītājiem. Latvijas Grāmatu izstāde 2015 pulcēs izdevējus, rakstniekus, tulkotājus, lasīt kāros bērnus, grāmatu mijējus, kā arī visus tos, kuriem lasīšana sagādā neviltotu prieku.

Kalnmeiers saņēmis «mājienus» mainīt attieksmi pret kādu no politiķiem

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav izjutis politisko spiedienu, taču ir bijuši «mājieni», un viņš sagaida, ka arī tagad līdz pilnvaru termiņa beigām un ģenerālprokurora vēlēšanām šādi mājieni vēl būs. Kā zināms, Kalnmeiers 18.februārī prokuratūras gada pārskata sanāksmē atzina, ka būtu gatavs kandidēt uz otru termiņu ģenerālprokurora amatā.

Prokuratūra pie kriminālatbildības sauc Jelgavas poliklīnikas vadītāju

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu saukusi pie kriminālatbildības Jelgavas poliklīnikas vadītāju Annu Zīverti.

26.februāris bildēs

Koalīcija par prezidenta kandidātu diskutēs ar sabiedriskajām organizācijām

Koalīcijas partijas vienojušās, ka jautājumā par koalīcijas kopīgā Valsts prezidenta amata kandidāta izraudzīšanos notiks diskusijas ar sabiedriskajām organizācijām, norāda Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Visvairāk iedzīvotāju ar augstāku izglītības līmeni ir Rīgā un Pierīgā

Latvijā teritorijas ar izteikti augstu iedzīvotāju īpatsvaru, kuriem ir augstākā izglītība vai doktora grāds, ir Rīgas un Pierīgas reģionā, Jelgavā, Cēsīs un to apkārtnē, kā arī Talsu un Kuldīgas tuvumā.

EM valsts sekretāra vietnieka amatu ieņem Aleksejenko

Kopš trešdienas, 25.februāra, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka amatā stājies Raimonds Aleksejenko. Viņa pakļautībā būs trīs EM departamenti - Eiropas Savienības fondu ieviešanas departaments, Uzņēmējdarbības konkurētspējas departaments un Tautsaimniecības struktūrpolitikas departaments.

Pētījums: Kalnos gatavots ēdiens ir garšīgāks un veselīgāks

Atvaļinājums sniegotajos kalnos slēpotājus lutina ne tikai ar elpu aizraujošām ainavām un tīkamu nogurumu pēc aktīvas sportošanas, bet arī ar īpaši gardu ēdienu. Augstu kalnos pagatavots ēdiens ir daudz garšīgāks nekā kalna pakājē.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!