bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs

30.novembris bildēs

Šogad ar ērču encefalītu saslimušo skaits pieaudzis par trešdaļu

Aukstais novembris ar salu un sniegu ērcēm licis doties ziemas miegā, un var uzskatīt, ka ērču aktivitāte šajā gadā ir beigusies, atzīst Latvijas Universitātes asociētais profesors entomologs Voldemārs Spuņģis.

Google Earth papildina ar funkciju, kas parāda Zemes izmaiņas 30 gados

Programmai Google Earth 29.novembrī pievienots papildinājums, kas ļauj apskatīt, kā Zemeslodes virsma mainījusies pēdējo 32 gadu laikā.

Kučinskis: Rail Baltica novērsīs vēsturisko netaisnību

Projekts Rail Baltica novērsīs vēsturisko netaisnību, kuras dēļ Latvija ilgstoši bijusi izolēta no vienotās Eiropas dzelzceļa telpas, trešdien, 30.novembrī, uzstājoties konferencē Projekta Rail Baltica progress 2016, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Mazumtirdzniecības apgrozījums audzis par 0,2%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2015.gada oktobri, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums Latvijā palielinājās par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

No Baltijas valstīm tikai Igaunijā veiksmīgi strādā ES bēgļu uzņemšanas kārtība

Eiropas Savienības obligātās bēgļu uzņemšanas kārtības ietvaros no kopumā 160 000 sīriešu bēgļiem uz dalībvalstīm pārvietoti vien 7 000 cilvēku. Tikmēr no Baltijas valstīm bēgļi ir gatavi palikt vienīgi Igaunijā. Latvijas un Lietuvas uzņemtās personas valsti pamet drīz pēc tam, kad tām piešķirts bēgļa statuss, un vairumā gadījumu dodas uz Vāciju.

Pētnieks: Labākajā gadījumā varam rēķināties ar 2 500 konteineriem no Ķīnas gadā

Vairāk nekā 99% Ķīnas eksporta uz Eiropu tiek transportēts pa jūru. Pagājušajā gadā tādā veidā tika pārvadāti vairāk nekā desmit miljoni kravas konteineru ar produkciju vairāk nekā 350 miljardu eiro vērtībā. Viena konteinera transportēšanas vidējās izmaksas pēdējo septiņu gadu laikā ir bijušas apmēram 1 185 dolāri, norāda domnīcas CERTUS pētnieks Dr. Sergejs Gubins.

Lietota auto iegāde – loterija, kurā laimē tikai katra desmitā loze

Šā gada oktobrī Latvijā tika reģistrētas vairāk nekā 3 500 automašīnas, no kurām pusei bija veikti grozījumi ar odometra rādījumiem un daudzas piedevām arī saremontētas pēc avārijām. Kas norādīts sludinājumā? Oriģinālais noskrējiens, bez defektiem, neprasa ieguldījumus.

Autoražotāji vienojas Eiropā veidot elektroauto uzlādes tīklu

Grupa lielo vācu un amerikāņu autoražotāju vienojušies Eiropā izveidot elektroauto uzlādes tīklu ar lielas jaudas uzlādes stacijām.

Snigšanas dēļ autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā var izmantot bez maksas

Saskaņā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo snigšanu Rīgas pašvaldība noteikusi, ka trešdien, 30.novembrī autovadītāji sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas, jo spēkā būs tā saucamās «sniega biļetes».

29.novembris bildēs

Igaunija piedāvā britiem par 100 eiro «palikt ES»

Igaunijas iestādes uzsākušas reklāmas kampaņu, aicinot gados jaunus Lielbritānijas iedzīvotājus «palikt Eiropas Savienībā», iegūstot Igaunijas e-uzturēšanās atļauju par 100 eiro personai.

13 ļaunākie draudi mobilajām ierīcēm un datoriem Latvijā

Dažādu ļaunprogrammu uzbrukumu skaits pasaulē aizvien pieaug, un par to upuriem aizvien biežāk kļūst ne vien Latvijas lietotāju izmantotie datori, bet arī viedtelefoni un planšetdatori.

Vēlas mainīt pabalsta izmaksas kārtību bēgļiem Latvijā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 29.novembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Patvēruma likumā, kas paredz mainīt pabalsta izmaksas kārtību bēgļiem un alternatīvo statusu ieguvušajām personām.

Rīgā sāk būvēt tirdzniecības centru Akropole

Otrdien, 29.novembrī, Maskavas ielā 257 ir uzsākti pirmie tirdzniecības centra Akropole būvniecības sagatavošanas darbi, kuri sākotnēji ietvers arī pāļu dzīšanas darbus un, kurus īstenos būvuzņēmums Skonto Būve. Kopējā ēkas platība būs ap 98 000 m2, no kuriem aptuveni 9 000 m2 aizņems augstas klases biroju telpas.

Kolumbijā nogāzusies lidmašīna ar Brazīlijas futbola komandu uz borta

Kolumbijā nogāzusies lidmašīna ar 81 cilvēku, vēsta raidorganizācija Caracol, atsaucoties uz Kolumbijas Antjokijas departamenta aviācijas dienestu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!